התקדמות בפרויקט הרכבת הקלה בירושלים: תאריך יעד חדש נקבע

הושגו הבנות בין עיריית ירושלים לבין חברות שפיר וCAF, שיזרזו את ההתקדמות.

צילום: מרים אלסטר/פלאש90

מקורות מהימנים מדווחים ל"כל העיר" כי פרויקט הרכבת הקלה בירושלים צפוי להגיע לאבן דרך משמעותית בנובמבר 2024. בתאריך זה, מתוכננת הפעלת ההארכות של הקו האדום, שיחברו את נווה יעקב בצפון העיר להדסה עין כרם בדרום-מערב.

פרויקט זה, שסבל מעיכובים רבים, מתקדם כעת בעקבות הבנות חדשות בין הגורמים המעורבים. המדינה, עיריית ירושלים, וחברות שפיר ו-CAF הספרדית (המפעילות את הרכבת דרך חברת כפיר) הגיעו להסכמות, אם כי טרם נחתמו באופן רשמי.

חשוב לציין כי תאריך היעד החדש מהווה דחייה משמעותית מהתכנון המקורי. בעבר, הובטח כי ההארכות יופעלו כבר ברבעון הראשון של 2023, ולאחר מכן ביולי 2023. אירועים שונים, כולל פרוץ המלחמה באוקטובר 2023, גרמו לדחיות נוספות.

במקביל, הקו הירוק של הרכבת הקלה, שתוכנן להתחיל לפעול במהלך 2025, צפוי כעת להתחיל פעילות חלקית בינואר 2026. ההפעלה תכלול מקטעים בין גילה למלחה ומשדרות הרצל להר נוף.

גורמים המעורים בפרטים מדגישים כי תאריכי היעד החדשים כפופים למשתנים רבים, כולל המצב הביטחוני באזור. עם זאת, קביעת תאריך יעד מוגדר מהווה התקדמות משמעותית בפרויקט שסבל מחוסר ודאות בחודשים האחרונים.

פרויקט הרכבת הקלה בירושלים נחשב לאחד הפרויקטים התחבורתיים המשמעותיים בעיר, ומטרתו לשפר את התחבורה הציבורית ולהקל על העומס בכבישים. השלמתו צפויה להשפיע באופן ניכר על חיי התושבים ועל הנגישות לאזורים שונים בעיר.

שתפו כתבה זו:

0 0 הצביעו
דירוג הכתבה
guest
0 תגובות
משוב מוטבע
הצג את כל התגובות
טוען עוד כתבות
דילוג לתוכן