התקדמות במגעים לעסקה: ראשי המוסד והשב"כ ייצאו לקטאר

קרדיט: מטה משפחות החטופים

לאחר חודשים של ניסיונות להשגת עסקת שחרור חטופים במו"מ בין ישראל לארגון הטרור החמאס, ראש המוסד דדי ברנע ייצא מחר (רביעי) לדוחא יחד עם ראש השב"כ רונן בר והאלוף (במיל') ניצן בר כדי להשתתף בשיחות פסגה לקידום העסקה.

מטרת הישיבות היא להקיף את כלל הסוגיות הקריטיות שהוסכמו במתווה שנחשף על ידי ביידן וקיבל הדהוד על ידי נתניהו, ולהשתדל להגיע להסכמות במקום שישנם פערים.

במהלך הפסגה תתקים פגישה מרובעת בין ראשי הביון של המדינות המשתתפות בגישור: ראש המוסד, ראש ה-CIA, ראש המודיעין המצרי ורה"מ קטאר. ההסכמה העקרונית כרגע כוללת חלוקה לקטגוריות הן של חטופים והן של מחבלים שישוחררו, כן את הסכמת החמאס לוותר על הדרישה להפסקת אש במהלך המו"מ. הסוגיות שצריכות זיקוק נוסף הן פרטי הפעימות, וכן נושאים נוספים.

לפי N12, "גורם שמעורה בפרטים דיווח כי "זה משא ומתן מורכב וקשה. הדיווחים שיוצאים ממצרים על התקדמות משמעותית הם מוקדמים, אבל יש תזוזה בכיוון. יש סוגיות לא פשוטות לצד רצון אמיתי לקדם עסקה ולהניח אותה על השולחן".

לצד דיווחים במצרים על התקדמות משמעותית בשיחות בין הצדדים, בישראל מצננים את ההתלהבות אך מאשרים כי ישנה התקדמות במו"מ לגבי פריח וציר פילדלפי. הפגישה מחר צפויה להזניק מו"מ שיעבור בדוחא ובקהיר כדי לקבוע נהלים פרקטיים בנושא.

בינתיים, ניתן לחכות בציפייה שהמגעים יסתיימו על הצד הטוב ביותר.

שתפו כתבה זו:

0 0 הצביעו
דירוג הכתבה
guest
0 תגובות
משוב מוטבע
הצג את כל התגובות
טוען עוד כתבות
דילוג לתוכן