התוכניות לשנים הקרובות: עתיד של שיתוף פעולה, חיזוק שירותים קהילתיים והתמקדות באוכלוסיות בסיכון

בכנס מיוחד שנערך בשיתוף מרכז השלטון המקומי והאזורי, הציג משרד הרווחה והביטחון החברתי את מדיניותו לשנים הקרובות. הכנס נועד לחשוף בפני ראשי הרשויות החדשים את עולם הרווחה ומדיניות המשרד, תוך הדגשת שיתוף הפעולה ההכרחי בין הממשלה לשלטון המקומי, במיוחד לאור צורכי הרווחה הגוברים בעקבות מלחמת "חרבות ברזל".

ילדים משחקים | צילום חן לאופולד/פלאש 90

האירוע המכובד אירח את שר הרווחה יעקב מרגי, יושב ראש מרכז השלטון המקומי חיים ביבס, יושב ראש מרכז השלטון האזורי שי חג'ג', מנכ"ל משרד הרווחה ינון אהרוני, הנהלת המשרד, ראשי רשויות מקומיות ואזוריות, מנהלי מחלקות לשירותים חברתיים ועובדים סוציאליים רבים.

במהלך הכנס, סמנכ"לי המשרד הציגו בפני הנוכחים את תוכניותיהם המרכזיות לשנים הקרובות:

– סמנכ"לית מינהל מוגבלויות, רקפת בן גיא: פרשה בפני המשתתפים את התקדמות יישום חוק שירותי רווחה לאנשים עם מוגבלויות, תוך הדגשת השינוי המשמעותי הצפוי בתחום בשנים הקרובות.

– סמנכ"ל אזרחים ותיקים, יריב מן: הציג את תוכניות פיתוח שירותים קהילתיים עבור האוכלוסייה המבוגרת, תוך פישוט הבירוקרטיה עבור הרשויות המקומיות בנוגע לאספקת שירותים אלו.

– סמנכ"לית שירותים חברתיים ואישיים, אתי קיסוס: הדגישה את תוכניות המינהל לטיפול בבני נוער בסיכון, תוך התייחסות מיוחדת לאתגרים הנוספים שהתעוררו בעקבות המלחמה.

– סמנכ"ל של"ם, עמוס ישי: הציג את תוכניות המינהל להתמודדות עם אוכלוסיות הנמצאות בקצה רצף הסיכון.

– סמנכ"ל תקציבים, חנן פריצקי: סקר את התוכניות האסטרטגיות של המשרד מנקודת מבט תקציבית.

יעקב מרגי | צילום: יונתן סינדל/פלאש90

הכנס הדגיש את המחויבות של משרד הרווחה והביטחון החברתי לשיתוף פעולה הדוק עם השלטון המקומי, תוך חיזוק משמעותי של שירותים קהילתיים והתמקדות באוכלוסיות מוחלשות, לרבות בני נוער בסיכון, אזרחים ותיקים, אנשים עם מוגבלויות וקהילות הנמצאות בקצה רצף הסיכון. גישה זו נועדה להבטיח מתן מענה מיטבי לצרכים החברתיים המשתנים ולשפר את איכות חייהם של כלל האזרחים בישראל.

יעקב מרגי, שר הרווחה והביטחון החברתי, אמר במעמד: "במלחמה הזאת הוכח עד כמה שיתוף הפעולה הפורה עם השלטון המקומי והאזורי הוא חשוב וחיוני. אני רואה בזה חשיבות רבה, אתם הזרוע הביצועית של המשרד. אתם, ראשי הרשויות החדשים, יוצאים לדרך חדשה וארוכה, ואנחנו נעמוד לצידכם בכל מה שיידרש. יש לנו במשרד הרווחה מחוזות מקצועיים ואיכותיים שיסייעו לכם. נפעל יחד ונקדם את המחלקות לשירותים חברתיים לקדמת הבמה של השלטון המקומי והאזורי. אנחנו בימים שבהם המילה 'חוסן' הפכה למצרך חיוני. אין חוסן בשלטון מקומי ללא מחלקה חזקה לשירותים חברתיים. כשנכנסתי למשרד נוכחתי לדעת כי הגמישות שקיימת במשרד הרווחה לא קיימת במשרדים אחרים. אנחנו יודעים לפתח שירותים בהתאם לצרכים שעולים מהשטח ולעשות זאת ביעילות ובתוך זמן קצר, כפי שראינו במלחמה".

שתפו כתבה זו:

0 0 הצביעו
דירוג הכתבה
guest
0 תגובות
משוב מוטבע
הצג את כל התגובות
טוען עוד כתבות
דילוג לתוכן