התאחדות הסטודנטים עוררה סערה בקמפיין נגד תמיכה בטרור באקדמיה

ההתאחדות השקיעה חצי מיליון שקלים בקמפיין שלטי חוצות שבו מצוטטים מרצים שהביעו דעות שנויות במחלוקת.

קרדיט: התאחדות הסטודנטים הארצית

הקמפיין, שמטרתו לקדם חקיקה נגד תמיכה בטרור באקדמיה, עורר זעם בקרב סטודנטים רבים. רבים מהסטודנטים רואים בו פגיעה בחופש הביטוי ובאקדמיה הישראלית.

הקמפיין מציג ציטוטים של פרופ' נדירה שלהוב-קיבורקיאן מהאוניברסיטה העברית, שאמרה כי "זה הזמן לבטל את הציונות", וד"ר ענת מטר מאוניברסיטת תל אביב, שכתבה על המחבל וליד דקה לאחר מותו: "היה שלום, אהוב ומקור השראה".

וכמו כל מהלך, יש גם המתנגדים לקמפיין עצמו. יו"ר אגודת הסטודנטים במכללה האקדמית תל אביב יפו, לינוי סוברה, התנגדה לקמפיין וכתבה במכתב לשר החינוך, ליו"ר ועדת החינוך בכנסת וליו"ר התאחדות הסטודנטים:

  • "אנחנו מגנים כל סוג של תמיכה או הסתה לטרור אך אסור בשום אופן לקדם קמפיין חסר אחריות שמחליש את האקדמיה הישראלית ומסית את הסטודנטים בקמפוס איש ברעהו".
  • "היה חוסר שקיפות מדאיג בנוגע לחברי הכנסת ששותפים להצעת החוק".
  • "התקציב שהשתמשו בו בשביל הקמפיין הוא מתוך הסכום שאנחנו משלמים להתאחדות הסטודנטים. הזוי שמשתמשים בכסף שלנו בשביל מטרה שבסופו של דבר תפגע בחופש האקדמי".

בדומה לסוברה, ישנם גם סטודנטים אחרים המתנגדים לקמפיין, וטוענים שהוא מסוכן לאקדמיה הישראלית ופוגע בחופש הביטוי.
לעומת זאת, סטודנטים אחרים תומכים בקמפיין ורואים בו צעד הכרחי למאבק בתמיכה בטרור באקדמיה.

יו"ר התאחדות הסטודנטים, אלחנן פלהיימר, הגן על הקמפיין ואמר:

"מאז שפרצה המלחמה אנו עדים למקרים מזעזעים שבהם אנשים סגל וסטודנטים תומכים בגלוי בטרור ומבזים את צה"ל ואת סמלי ישראל. נפעל ביד קשה ובכל האמצעים כדי לעצור את ההסתה הפרועה והבזויה הזאת. הסתה לטרור איננה חופש ביטוי אלא פשע שדינו סילוק מהאקדמיה".

הקמפיין עורר דיון ציבורי סוער סביב נושאים כמו חופש הביטוי, תמיכה בטרור וגבולות האקדמיה. השלכותיו עוד לא ברורות, ורק הזמן יתן את אותותיו בנושא

שתפו כתבה זו:

0 0 הצביעו
דירוג הכתבה
guest
0 תגובות
משוב מוטבע
הצג את כל התגובות
טוען עוד כתבות
דילוג לתוכן