השרה רגב מבקרת במרכז הסייבר הלאומי לתחבורה חכמה

שרת התחבורה, מירי רגב, ביקרה אתמול (שלישי) במרכז הסייבר הלאומי לתחבורה חכמה בבאר שבע. המרכז, שהוקם בשיתוף פעולה בין משרד התחבורה, התעשייה האווירית (אלתא), אוניברסיטת בן-גוריון ומרכז הסייבר הלאומי, מהווה נדבך מרכזי בחיזוק ההגנה על תשתיות התחבורה בישראל מפני מתקפות סייבר.

צילום חיים ולדברג/Flash90

לפי הערכות מומחי סייבר, מאז המלחמה עלה משמעותית מספר ניסיונות התקיפה של גופים וארגונים ישראליים, כאשר 99% מהניסיונות נכשלים. עם זאת, עדיין קיים איום משמעותי מצד גורמים זדוניים שעלולים לפגוע קשות בתשתיות חיוניות, ביניהן מערכות ניהול ובקרת תנועה, מאגרי נתונים של כלי רכב, ציי רכב ואפילו כלי רכב בודדים.

דו"ח שפרסם לאחרונה מערך הסייבר הלאומי מעריך את הנזק הכלכלי שנגרם למשק הישראלי כתוצאה ממתקפות סייבר בכ-12 מיליארד ש"ח בשנה.

המרכז הלאומי לסייבר לתחבורה חכמה נועד לספק מענה לאיומים אלו. המרכז משמש כמרכז ידע מקצועי להגנת סייבר בתחום התחבורה, ומבצע בדיקות חוסן, מחקרים טכנולוגיים וסימולציות של מתקפות סייבר. פעילות המרכז נועדה להבטיח את ביטחונם של נוסעים, לשמור על רציפות תנועה ולסייע בפיתוח טכנולוגיות תחבורה מתקדמות תוך שמירה על הגנת הסייבר.

במהלך הביקור, הוצגה בפני השרה רגב פעילות המרכז, כולל הדגמה של השתלטות מרחוק על מערכות רכב פרטי. השרה הדגישה את החשיבות של המשך פיתוח המרכז כחלק מהיערכות מדינת ישראל להתמודדות עם איומי סייבר בתחום התחבורה החכמה.

הקמת המרכז הלאומי לסייבר לתחבורה חכמה היא צעד משמעותי בחיזוק הגנת הסייבר של ישראל. פעילות המרכז תסייע להבטיח את ביטחונם של נוסעים, לשמור על רציפות תנועה ולסייע בפיתוח טכנולוגיות תחבורה מתקדמות תוך שמירה על הגנת הסייבר.

שרת התחבורה והבטיחות בדרכים תא"ל (במיל') מירי רגב: "מרכז הסייבר הלאומי לתחבורה חכמה, הראשון מסוגו בישראל, הוא מיזם חדשני וחיוני, שאת הקמתו יזמתי וקידמתי בקדנציה הקודמת שלי במשרד התחבורה. אני גאה לראות איך הרעיון קרם עור וגידים והפך למרכז שוקק חיים ומלא פעילות. בתקופה הקרובה נרחיב את הפעילות גם לענף התעופה והנמלים. מתקפות סייבר הן סכנה מוחשית ואמיתית, המבוצעות על ידי ארגוני פשיעה עולמיים, אקטיביסטים אנטי-ישראליים, קבוצות טרור ומדינות אויב כגון איראן ולבנון, באופן ישיר או על ידי שלוחיהן."

עוד אמרה השרה: "מדי יום מיירטים מנגנוני ההגנה של מדינת ישראל מאות ואלפי מתקפות סייבר, אשר מכוונות לפגוע במתקני תשתית חיוניים וקריטיים ובפעילות המשק הישראלי, ולשבש את חיינו באמצעות פגיעה במערכות החשמל, המים, התקשורת והתחבורה. המרכז בבאר שבע, לצד מרכז ניטור הסייבר של המשרד בנתב"ג (SOC תחבורה), ובשיתוף פעולה עם מערך הסייבר הלאומי, שומרים על ביטחוננו האישי והלאומי, ומקנים לנו עדיפות טכנולוגית על אויבינו."

מנכ"לית נתיבי איילון, אורלי שטרן: "תצוגת התכלית שראינו היום הדגישה את הצורך החיוני בהיערכות מול איומי סייבר בתחום התחבורה החכמה. חברת נתיבי איילון יחד עם משרד התחבורה, מערך הסייבר הלאומי וחברת אלתא של התעשייה האווירית ובשיתוף עיריית באר שבע, תמשיך לפתח חדשנות טכנולוגית במטרה להבטיח תחבורה בטוחה ומוגנת עבור כלל משתמשי הדרך".

שתפו כתבה זו:

0 0 הצביעו
דירוג הכתבה
guest
0 תגובות
משוב מוטבע
הצג את כל התגובות
טוען עוד כתבות
דילוג לתוכן