לא היה צפוי להיגרם נזק לאזרחים בלתי מעורבים

דובר צה"ל מבהיר כי התקיפה התבצעה לפי הדין הבינלאומי, על בסיס מודיעין מוקדם ותוך שימוש בחימוש מדויק, תוך הערכה כי בלתי מעורבים לא ייפגעו.

קרדיט: דובר צה"ל

 

דובר צה"ל עדכן כי הפרקליטה הצבאית הראשית, האלופה יפעת תומר ירושלמי, הנחתה את מנגנון התחקור המטכ״לי לתחקר את התקיפה אמש ברפיח, שבה לפי חמאס נהרגו 45 בני אדם.

אמש, כך נמסר, כלי טיס תקף יעדי טרור משמעותיים ברפיח, בהם בכירים במטה הגדה של חמאס, שהכווינו פיגועים של פעילי חמאס ביהודה ושומרון וביצעו פיגועים רצחניים כנגד אזרחי מדינת ישראל, ביניהם רצח בעלה של חה"כ לימור סון הר מלך. התקיפה התבצעה על בסיס מידע מודיעיני מקדים על המצאותם של המחבלים במקום, תוך שימוש בחימוש מדויק והיצמדות לדיני המלחמה הבינלאומיים.

טרם התקיפה ננקטו צעדים רבים על מנת לצמצם את הסיכוי לפגיעה בבלתי מעורבים, הכוללים בדיקת חוזי מהאוויר, שימוש בחימוש מדויק ומידע מודיעיני נוסף, שעל בסיסם הוערך כי לא צפוי היה להיגרם נזק לאזרחים בלתי מעורבים.

כמו כן, התקיפה לא בוצעה במרחב ההומניטרי באל מוואסי, אליו צה"ל קרא לאוכלוסייה להתפנות. האירוע מתוחקר על ידי מנגנון התחקור המטכ״לי, גוף עצמאי שאחראי על בחינת אירועים חריגים בלחימה. המנגנון מתחקר את הנסיבות למותם של אזרחים במרחב התקיפה. צה״ל מצר על כל פגיעה בבלתי מעורבים במסגרת הלחימה.

שתפו כתבה זו:

0 0 הצביעו
דירוג הכתבה
guest
0 תגובות
משוב מוטבע
הצג את כל התגובות
טוען עוד כתבות
דילוג לתוכן