הפצוע מפגיעת נ"ט בצפון: אזרח אמריקני מטעם חברת רחפנים

אזרח אמריקני שככל הנראה הגיע להדריך חיילי מילואים מטעם חברת הרחפנים בה הוא עובד, נפצע קשה מפגיעת נ"ט בצפון. הוא פונה לבית החולים נהריה שדיווח על החמרה במצבו הרפואי.

ארכיון | קרדיט: דוברות המשטרה

במהלך המטחים הכבדים ששוגרו היום (ראשון) מלבנון, אזרח אמריקני בן 31 נפצע באורח קשה מפגיעת טיל נ"ט שנפל על מבנה במרחב זרעית שבגליל המערבי, סמוך למוצב ליד הגבול עם לבנון. כפי שפורסם לראשונה ב-ynet מדובר בעובד של חברה אמריקנית, שמכרה או תרמה רחפנים לחיילי מילואים ועובדי החברה הגיעו להדריך את החיילים על אופן השימוש וכן להתקין חלק מהמערכות הרלוונטיות, זאת כנראה ללא אישור החברה. בנוסף לפגיעת האזרח האמריקני, נפצעו גם אזרח ישראלי וחייל מילואים באורח קל.

מבית החולים לגליל מערבי בנהריה נמסר כי האזרח האמריקני סובל מפגיעות רסיסים בפלג גופו העליון, ועקב החמרה במצבו הוא הוכנס לחדר ניתוח. כמו כן, נמסר כי שני הפצועים הנוספים, אזרח ישראלי (42) וחייל (25) שנפצעו באורח קל, הועברו לאשפוז במחלקה כירורגית.

האירוע הנ"ל מתוחקר בפיקוד הצפון ומצה"ל נמסר כי התחקיר יסוכם בימים הקרובים.

לאחר שהופעלו הערב אזעקות נוספות בצפון, דובר צה"ל הודיע כי "לוחמי ההגנה האווירית יירטו בהצלחה מספר מטרות אוויריות שחצו מלבנון למרחבים הר דב ודפנה. כמו כן, זוהתה נפילה של כטב״ם נפץ בשטח פתוח במרחב החרמון, אין נפגעים". דקות לאחר הודעתו הופעלו שוב אזעקות, הפעם בצפון רמת הגולן, ולאחריהן נמסר על ידו כי "לוחמי ההגנה האווירית יירטו בהצלחה מטרה אווירית חשודה שחצתה משטח לבנון".

 

 

שתפו כתבה זו:

5 1 הצבעה
דירוג הכתבה
guest
0 תגובות
משוב מוטבע
הצג את כל התגובות
טוען עוד כתבות
דילוג לתוכן