הפנקס פתוח והיד רושמת: חיסולים ברצועה

צה"ל חיסל מעורבים במתקפת שמחת תורה ובהחזקת החטופים בעיר עזה - ובהם בני משפחתו של הניה, מנהיג התנועה.

צילום: עבד רחים חטיב / פלאש 90

ע"פ הודעת דובר צה"ל, במהלך הלילה חוסלו במתקפה אווירית מחבלים ותושבים עזתיים שהשתתפו במעשי ה-7 באוקטובר, או בהחזקת חטופים שהובאו לרצועה ביום זה. התקיפות התחוללו בשכונות שאטי ודרג' תפאח, מבין המרכזיות בעיר עזה וכאלה שצה"ל פעל בהן יותר מפעם אחת עד כה במלחמה; התקיפות בוצעו תוך מאמץ מודיעיני מדויק של אמ"ן והשב"כ, כדי להוכיח שימוש טרור בתשתיות אזרחיות, וכדי למנוע פגיעה בבלתי-מעורבים.

תקיפות כגון אלה מוכיחות כי צה"ל והשב"כ לא שכחו את הבטחתם הנושנת, שניתנה שבועות מספר לאחר פרוץ המלחמה, לבוא בחשבון עם כל מחבל ואזרח שהשתתף במתקפת הפתע על ישראל – כאשר על פי ההערכות חדרו לשטח ישראל כארבעת אלפים מחבלים ואזרחים, מתוכם כאלפיים נהרגו ונשבו – דבר המותיר רשימת חיסול לא קצרה. לפי הדיווחים, שב"כ אף הקים יחידה מיוחדת בעבור משימה זו – יחידת ניל"י (נצח ישראל לא ישקר, פסוק מספר שמואל). משימה זו תבוצע באיטיות ובמשך שנים, אך מטרתה החשובה ביותר תתגשם – אף אחד מהמשתתפים בטבח לא יוכל לקבל מרגוע מרדיפה ומפחד במשך שארית חייו.

מעניין להשוות את ההודעה הצה"לית הזו לדיווחי החדשות ברשתות העזתיות, אודות קרוב ל-20 הרוגים במתקפה צה"לית בשאטי – רובם בני משפחת הניה, ובהן זהר הניה, אחותו של אסמאעיל הניה – מנהיג תנועת חמאס השוכן כעת בקטאר (כאשר ייתכן מעבר שלו בקרוב אל עיראק). אין זו הפעם הראשונה שבני משפחתו של הניה נהרגים במלחמה (כמה מבניו חוסלו בידי צה"ל לפני מספר חודשים), ונראה כי הטרור הפך לעסק משפחתי; יש לקוות כי הזעזוע מן המוות יסייע להזיז את לבו של הנייה לכיוון עסקת חטופים עם ישראל.

שתפו כתבה זו:

0 0 הצביעו
דירוג הכתבה
guest
0 תגובות
משוב מוטבע
הצג את כל התגובות
טוען עוד כתבות
דילוג לתוכן