המשטרה פתחה בחקירה במשרד התחבורה

חשדות משמעותיים להפרת אמונים ואף לשוחד בחירות במשרד התחבורה; המשטרה פתחה בחקירה עקב תחקיר ערוץ 13.

קרדיט: בועז לוי

היום (שני) פשטה משטרת ישראל על משרדי משרד התחבורה, בחיפוש אחר חומרים רלוונטיים לקראת חקירה פנימית מול השרה העומדת בראשות המשרד – מירי רגב (הליכוד). בחיפוש הוחרמו מסמכים רלוונטיים בהנחיית היועמ"שית ופרקליט המדינה, בחשד להפרות אמונים משמעותיות וניסיון לשבש הליכי משפט.

דבר זה מגיע מספר שבועות לאחר פרסום תחקיר של תכנית 'המקור' בהנחיית רביב דרוקר בערוץ 13, במסגרתו הואשמה רגב ביצירת דירוג פנימי של רשויות ותיעדופם על פי שיקולים לא מקצועיים אלא אישיים – כגון השתייכות ראש העירייה והמועצה למפלגת הליכוד, או תרומתו לרגב בפריימריז המפלגתיים. המידע הגיע מעובד לשעבר בלשכת השרה רגב, וגרם לטלטלה רבה בדעת הקהל הציבורי ובמערכת הפוליטית.

לפוליטיקאי אסור לקבל החלטות על בסיס אינטרסים אישיים, אלא על בסיס האינטרס הציבורי – כך שרגב חשודה בהפרות אמונים. בנוסף, אם יתברר במסגרת החקירה שחלק מראשי הרשויות היו מודעים לשיטה בה עובדת השיטה – הרי שניתן להאשים אותם ואת השרה גם בשוחד. בנוסף, ע"פ עדות העובד לשעבר, תיתכן תופעה חמורה של זיוף מסמכים במשרד התחברוה עקב התנהלות זו.

משרד התחבורה הוא אחד המשרדים החשובים ביותר בישראל, במיוחד לנוכח המבנה הריכוזי שלו (ביחס למדינות מערביות אחרות), צפיפותה הרבה של ישראל, גודלה הקטן ואוכלוסייתה הגדלה. תקציב המשרד הוא בין הגדולים בישראל, וההחלטות שמתקבלות בו חייבות להיות אסטרטגיות ובעלות מחשבה מעמיקה. אם החשדות נכונים, הרי שמדובר במעשים חמורים וטוב שיטופלו; אם החשדות אינם נכונים (כפי שטוענת השרה רגב: "…אין ולא היתה העדפה על רקע פוליטי. משרד התחבורה מחלק את תקציביו בהתאם למדיניות ולהחלטת גורמי המקצוע וכל טענה אחרת היא שקרית."), טוב יהיה אף יותר לגלות שהמשרד נעדר שחיתויות. בין כך ובין כך, טוב לראות את המשטרה עושה את עבודתה נאמנה, וגופי תחקיר ציבוריים וחיצוניים שמצליחים להשפיע על המציאות.

שתפו כתבה זו:

0 0 הצביעו
דירוג הכתבה
guest
0 תגובות
משוב מוטבע
הצג את כל התגובות
טוען עוד כתבות
דילוג לתוכן