המשבר מאחוריהם: ש"ס חוזרת להצביע עם הקואליציה

לאחר כמה ימים של מתיחות בין חברי הקואליציה, בש"ס חוזרים לתלם, ובן גביר נשאר בעמדתו.

צילום אריה לייב אברמס/פלאש90

המאבקים הפנימיים בקואליציה נרגעים, מעט. מפלגת ש"ס הודיעה כי תחזור לפעול ולהצביע יחד עם הקואליציה, זאת לאחר מתיחות קלה בימים האחרונים בעקבות סוגיית הרב הראשי וחוק הרבנים. "ש"ס כדרכה מגלה אחריות ולא תיצור משבר בעת הזו שעלול לפגוע במאמץ המלחמתי ובעסקת החטופים ולכן תצביע יחד עם הקואליציה", נכתב בהודעה אשר הוציאה המפלגה. לעומתם, בצד השני של המתרס, איתמר בן גביר הודיע כי ימשיך להתנגד להצעה של ש"ס, אך עם זאת, יתמוך ויצביע נגד בהצעות אשר יעלו מהאופוזיציה.

ש"ס: "תנועת ש"ס ניסתה פעמיים להביא תקנות חשובות לייקר את מעמד הרבנים בישראל המוסרים נפש בתקופה הזו, וכן לשיפור תנאיהם של עובדי המועצות דתיות והבלניות – מהלך חברתי שזכה להסכמה רחבה מאוד. ראוי להזכיר את דבריו הנחרצים של ראש הישיבה הגאון הגדול רבי מאיר מזוז שליט"א שכתב על חוק שירותי הדת: 'מי שמתנגד לדבר זה פוגע בקודשי ישראל וממילא גם בשמירה וביטחון של עם ישראל'".

בנוסף, בש"ס לא שכחו לתקוף את בן גביר: "למרבה התדהמה, השר בן גביר בחר להפיל את החוק ולחולל קרע מיותר בימין בזמן מלחמה בשל שיקולים פוליטיים. ש"ס כדרכה מגלה אחריות ולא תיצור משבר בעת הזו שעלול לפגוע במאמץ המלחמתי ובעסקת החטופים ולכן תצביע יחד עם הקואליציה. סיעת ש"ס תמשיך לעשות הכול כדי לשמור על זהותה היהודית של מדינת ישראל".

מעוצמה יהודית, מפלגתו של השר בן גביר נמסר: "עוצמה יהודית עומדת על כך ש'חוק הרבנים 2' יעבור רק במידה שהשר לביטחון לאומי יוכנס לפורום ניהול המלחמה, שבמידה וזה לא יקרה – תתנגד להצעה. רק אמש הוכח, בהפקרות הביטחונית בצפון, כמה דרושה נוכחותו של השר בן גביר בפורום ניהול המלחמה. כל עוד זה לא קורה, עוצמה יהודית תמשיך לשבש את עבודת הקואליציה. יחד עם זאת, באשר להצבעות האופוזיציה היום, עוצמה יהודית לא תיתן לאופוזיציה לנצח ולהעביר חוקים ותצביע נגד החוקים שתעלה האופוזיציה".

זאת לאחר ההודעה שיצאה מהמפלגה רק לפני יומיים, שני: "עוצמה יהודית התנתה את תמיכתה בחוק הרבנים בהצטרפותו של השר לביטחון לאומי לקבינט המצומצם. המגעים לא הבשילו, והודענו ללשכת ראש הממשלה שנצביע נגד החוק".

שתפו כתבה זו:

0 0 הצביעו
דירוג הכתבה
guest
0 תגובות
משוב מוטבע
הצג את כל התגובות
טוען עוד כתבות
דילוג לתוכן