הממשלה אישרה הבאת 10,000 עובדים מסרי לנקה לענף התשתיות

בשל המחסור החמור בידיים עובדות, אישרה הממשלה את הצעת ההחלטה של שרת התחבורה, מירי רגב, המאפשרת להביא לראשונה לישראל אלפי עובדים מסרי לנקה שיועסקו בענף התשתיות.

הממשלה אישרה  את הצעת המחליטים שהגישה שרת התחבורה, מירי רגב, בנושא העובדים הזרים, במטרה לאפשר המשך ביצוע פרויקטי התשתית בתקופת המלחמה ולשמור על הרציפות התפקודית.

בשבוע הבא צפוי להגיע השר הסרי לנקי הממונה על הנושא לארץ, בשאיפה להגדיל את המכסה.

המצוקה הגדולה במשק, התפתחה כתוצאה מהמחסור בידיים עובדות, והביאה להעלאת יוקר המחייה ולהאטה במיזמי תשתיות מרכזיים.

גם קבלני הבנייה הזהירו שמחסור בעובדים בענף התשתיות יוביל לעיכובים בקבלת טפסי 4 (טפסי אכלוס) לאלפי דירות חדשות שצפויות להיות מוכנות בחודשים הקרובים, משום שלא יחוברו לתשתיות הכרחיות כגון חשמל, ביוב, ניקוד ועוד.

העובדים הזרים שיגוייסו לעבודה בבינוי תשתיות ייבחנו מקצועית על ידי משרד התחבורה והבטיחות בדרכים לפני הגעתם לישראל.

בנוסף, ההחלטה מנחה את שר החוץ ורשות האוכלוסין וההגירה בשיתוף יתר המשרדים הנוגעים בדבר לפעול במהירות האפשרית ליישום הסכמים בילטראליים קיימים ולהתקשר בהסדרים ובהסכמים בילטראליים חדשים.

בהתאחדות הקבלנים בוני הארץ בירכו על אישור הממשלה להביא עובדים זרים לענף התשתיות ומסרו כי "החלטה זו חשובה ליכולתו של הענף לתפקד, והופכת לקריטית לנוכח הצורך הדחוף במניעת המשך האיחור שנוצר בהקמת תשתיות מכל הסוגים, בכל הארץ, יחד עם הצורך הצפוי בשיקום התשתיות בעוטף עזה ובגבול הצפון".

עם זאת חידדו: "לאחר 4 חודשים שבמהלכם המדינה לא הצליחה לייצר פתרון להבאה מהירה של עובדים זרים לישראל, ולנצל את מלוא המכסה של העובדים הזרים שכבר נבחנו ומוכנים להגיע לארץ, חובת הממשלה להוביל מהלכים שיקצרו דרמטית את זמן ההמתנה לכל העובדים הזרים לענף הבנייה והתשתיות".

שתפו כתבה זו:

0 0 הצביעו
דירוג הכתבה
guest
0 תגובות
משוב מוטבע
הצג את כל התגובות
טוען עוד כתבות
דילוג לתוכן