המלחמה נגד האנטישמיות ברשת: מטא קובעת מדיניות חדשה

מטא יוצאת במדיניות חדשה בכל הנוגע לפוסטים והפצת תוכן אנטישמי ברשת - היחס למילה "ציונים" יהיה זהה למילים "ישראלים" ו"יהודים". ממטא נמסר: "מעתה נסיר תוכן שתוקף 'ציונים' כאשר הוא אינו עוסק במפורש בתנועה הפוליטית, אלא משתמש בסטריאוטיפים אנטישמיים".

קרדיט: freepik

מטא הכריזה היום (שלישי) על שינוי מדיניות כך שבכל הנוגע להסרת פוסטים בפייסבוק ובאינסטגרם, היחס שלה למילה "ציונים" יהיה זהה ליחס שלה למילים "ישראלים" ו"יהודים". המדיניות החדשה צפויה לצמצם את היכולת של משתמשים אנטי-ישראלים ואנטישמים להסוות את ההתנגדות שלהם לישראל וליהודים כהתנגדות לאידיאולוגיה הציונית, מה שיוביל להסרה רחבה יותר של פוסטים אנטי-ישראליים ואנטישמיים ברשת.

בקרב משתמשים קיצוניים, המונח "ציונים" משמש לעיתים קרובות כמסווה להפצת שנאה נגד ישראלים ויהודים. עד כה, מטא הפעילה פיקוח הדוק יותר על פוסטים שהשתמשו במילים "ישראלים" או "יהודים", אבל התירה התבטאויות קשות יותר כאשר נעשה שימוש במילה "ציונים".

"השימוש במילה ציוני/ם נראה לעתים קרובות כביטוי חלופי שנועד להתייחס ליהודים או ישראלים, שהן קבוצות בעלות מאפיינים מוגנים לפי מדיניות החברה", נכתב בהודעה ששלחה מטא. "הנחיות המדיניות שהיו קיימות לפני השינוי לא נותנות מענה מספק לדרכים שבהן אנשים משתמשים במונח ציוני/ם ברשת ובעולם. מטא תסיר את התוכן הזה במקרים בהם הוא לא עוסק בציונות בהקשר של אידיאולוגיה פוליטית, אלא משתמש בסטריאוטיפים אנטישמיים, או דברי שנאה המופנים כלפי יהודים או ישראלים, במסווה של התבטאויות נגד ציונים".

לדברי מטא, לפני קבלת ההחלטה, הם בחנו את השימוש במונחים "ציוני" ו"ציונים" במהלך השנים האחרונות והתייעצו עם 145 מומחים מתחומי החברה האזרחית והאקדמיה בישראל, המזרח התיכון, אפריקה, אמריקה, אירופה ואסיה. בין המומחים נמנו חוקרי מדעי המדינה, משפטנים, פעילי חופש הביטוי ומומחי זכויות אדם ועוד.

"החלטנו כי מעתה נסיר תוכן שמכוון ל'ציונים' בהשוואות אשר עושות דה-הומניזציה, קריאות לפגיעה, או הכחשת קיום. זאת, על בסיס כך שהשימוש במילה 'ציוני' באותם מקרים נראה לעתים קרובות כשימוש בביטוי חלופי לאנשים יהודים או ישראלים", כתבה מטא בהודעה שפורסמה באתר שלה. "מעתה נסיר תוכן שתוקף 'ציונים' כאשר הוא אינו עוסק במפורש בתנועה הפוליטית, אלא משתמש בסטריאוטיפים אנטישמיים, או מאיים בסוגים אחרים של פגיעה באמצעות הפחדה או אלימות המופנית כלפי יהודים או ישראלים במסווה של התבטאויות נגד ציונים".

שתפו כתבה זו:

0 0 הצביעו
דירוג הכתבה
guest
0 תגובות
משוב מוטבע
הצג את כל התגובות
טוען עוד כתבות
דילוג לתוכן