המטרה הבאה של צה"ל? נחשף מאגר נשק עצום בנמל התעופה בביירות

חשיפת עיתון ה'טלגרף' הבריטי יכולה להגביר את החשש בלבנון מתקיפה ישראלית בנמל התעופה.

פיצוץ בנמל בביירות 20202 | צילום: זעתרי לבנון / פלאש 90

עיתון ה"טלגרף" הבריטי חשף היום (ראשון) את קיומו של מאגר הנשק העצום שארגון הטרור חיזבאללה מחביא בנמל התעופה הגדול של ביירות.

לפי הפרסום, המאגר כולל טילים בליסטיים, רקטות בורקאן, טילי פלק, חומר נפץ המכיל אבקה רעילה, ומגיע בטיסות מאיראן.

כך נמסר לעיתון מגורמים בנמל התעופה רפיק אל-חרירי בביירות. לפי הגורמים, חיזבאללה מאחסן כמויות ענקיות של נשק איראני בתוך נמל התעופה האזרחי.

חשיפת מאגר הנשק יכולה להגביר יותר את החשש בלבנון מתקיפה ישראלית בשדה התעופה, הממוקם כמה קילומטרים ספורים בלבד מביירות.

מעובד בשדה התעופה נמסר: "זה רציני מאוד, קופסאות מסתוריות ענקיות מגיעות בטיסות ישירות מאיראן זה סימן שהדברים הולכים להיות גרועים יותר. כשהם התחילו להגיע לשדה התעופה, אני וחבריי התחלנו לפחד, כי ידענו שמשהו מוזר קורה".

העובד עוד אמר כי הוא חושש ממתקפה על שדה התעופה בשל הקרבה שלה לעיר ביירות, וכי פיצוץ שם יכול לגרום לנזק ניכר, בדומה לתקיפה על הנמל בביירות בשנת 2020 שגרם נזק משמעותי למרכז העיר. "ביירות תהיה מנותקת מהעולם, שלא לדבר על מספר הנפגעים והנזק", הזהיר. "זה רק עניין של זמן עד שיקרה אסון גם בשדה התעופה". חיזבאללה הואשם בעבר באחסון נשק בשדה התעופה האזרחי, אך העובד הדגיש כי השיטה התגברה מפרוץ המלחמה באוקטובר.

"בנובמבר הגיעו קופסאות גדולות בצורה יוצאת דופן בטיסה ישירה מאיראן", סיפר עובד אחר לעיתון, "זה לא קורה לעתים קרובות, אבל זה קרה בדיוק כשכולם בלבנון התחילו לדבר על אפשרות של מלחמה". עובד אחר טען: "כבר שנים שאני רואה את חיזבאללה פועל בשדה התעופה בביירות, אבל כשהם עושים את זה בזמן מלחמה, זה הופך את המקום למטרה. אם ימשיכו להביא את הסחורה הזו, שאסור לי לבדוק, אני באמת מאמין שאמות מפיצוץ (ארעי) או אמות כשישראל שתפציץ את 'הסחורה'. זה לא רק אנחנו, אלה האנשים 'הרגילים', אלו שבאים והולכים, יוצאים לחופשה. אם שדה התעופה יופצץ, לבנון גמורה".

שתפו כתבה זו:

0 0 הצביעו
דירוג הכתבה
guest
0 תגובות
משוב מוטבע
הצג את כל התגובות
טוען עוד כתבות
דילוג לתוכן