הלימודים בתיכונים במרכז יושבתו לשעתיים, מחר בכל הארץ

על אף מחלוקות בין ארגון המורים לבין משרד האוצר על הסכמי השכר, הלימודים יושבתו היום (רביעי) לשעתיים בלבד בין 8:00 ל- 10:00. מחר (חמישי) השביתה תורחב לכל הארץ.

freepik

היום (רביעי) יושבתו הלימודים בתיכוני המרכז לכיתות י' – י"א למשך שעתיים בין 8:00 ל- 10:00. מחר, תתרחב השביתה אל שאר התיכונים בארץ בשעות זהות.

השביתות, שאינן הראשונות לחודש זה, מגיעות על רקע הקיפאון במשא ומתן על מיסוד הסכם שכר חדש למורים. בעוד משרד החינוך רואה בחוזי שכר אישיים אמצעי שישפר את איכות המורים במערכת, בארגון המורים מתנגדים לרעיון ומאמינים כי הוא פוגע בזכויות המורים ובתנאי העבודה שלהם. בנוסף, משרד האוצר מעוניין לנכות משכרם של המורים שנקטו בעיצומים במהלך חודש מרץ.

אוהד אלקבץ, סגן הממונה על השכר באוצר, הסביר את המטרה של משרד האוצר בצעדים אלו במהלך דיון של הוועדה לביקורת המדינה בכנסת: "המלחמה שלנו היא לטובת מערכת. הכלים בדמות החוזים האישיים אלו כלים שישפרו את המערכת ויביאו מורים שכיום לא ניתן לקלוט במערכת . גם בהסכם עם הסתדרות המורים היה הסכם שתאפשר העסקה בחוזים אישיים שיוכל להעסיק אנשים בתצורות שונות ולכן אין כל קשר להיבטים של פיטורים"

יו"ר ארגון המורים רן ארז השיב: "במדינה לא מפקירים רק את החטופים מפקירים גם את המורים והתלמידים. אין ערבות הדדית במדינת ישראל ומוכנים לעשות סחטנות כלפי המורים. חוזים אישיים שהאוצר מבקש זו הפרטת מערכת החינוך . הם לא מחפשים את הדרך לפתור את הבעיה . הם רוצים לייצר משהו אחר. האוצר מייצרים מוטיבציה עוד יותר גבוה למורים להיאבק כשהם לקחו את הכסף של המקדמות".

שתפו כתבה זו:

0 0 הצביעו
דירוג הכתבה
guest
0 תגובות
משוב מוטבע
הצג את כל התגובות
טוען עוד כתבות
דילוג לתוכן