הישג באו"ם: הושג רוב לדרישה מהאו"ם לשחרר את כל החטופים

עוד בדרישה - קריאה לארגון הבריאות העולמי להפסיק לתת לחמאס להשתמש בבתי חולים ובסביבה אזרחית למטרות טרור

ויקיפדיה

המשלחת הישראלית לאו"ם בז'נבה הצליחה להשיג אמש (רביעי) רוב לדרישה לשחרור החטופים הישראלים בעזה ללא תנאי, ולגינוי הניצול של בתי חולים ואמבולנסים על ידי חמאס בעזה.

הרוב החשוב הזה הושג במסגרת האספה ה-77 של ארגון הבריאות העולמי, אשר בה עמדה סוכנות האו"ם לאמץ החלטה שהוצעה על ידי סיעה פלסטינית-סורית שעוסקת במצב הבריאות בעזה, אבל מתעלמת מטבח 7 באוקטובר.

ההחלטה המקורית והנבזית לא התייחסה למעשי חמאס או לשנים הרבות שבהן מושל בעזה טרור שיצר במו ידיו מצב עגום. המשלחת הישראלית בז'נבה הגישה תיקון שקרא לשחרור באופן מיידי וללא תנאי של כל החטופים המוחזקים בעזה, ומגנה את השימוש שעושים ארגוני טרור במתקני בריאות, לרבות בתי חולים ואמבולנסים.

בתיקון ההחלטה תמכו רוב של 50, והיא נכללה מיידית בטקסט. תומכי הטרור הפלסטינים באספה ותומכיהם סירבו להצביע בעד ההחלטה שקוראת לשחרור החטופים ומגנה ניצול של בתי חולים על-ידי חמאס, ומשכו את ידיהם ממנה. ויותר מזה, כעת הם פועלים לבטל אותה.

שגרירת ישראל לאו"ם בז'נבה  הגב' מירב אילון שחר, הכריזה בנאומה בנאומה לכל המדינות ולארגון הבריאות העולמי וקראה להם לגנות במיידית את מתקפת הטרור של חמאס ואת הניצול הציני של בתי החולים ואוכלוסיית עזה למטרות טרור נגד ישראל. עוד היא אמרה, כי שתיקתו הרועמת של ארגון הבריאות העולמי הופכת אותו לכלי פוליטי עבור תומכי טרור – ולא לגוף מקצועי שמטרתו לקדם בריאות.

"כל החלטה שאינה קוראת לשחרור מיידי של החטופים ומגנה ניצול מתקני בריאות על ידי חמאס – היא בגדר כשל מוסרי של הארגון", אמרה השגרירה. "אני מודה ל-50 המדינות שבחרו לא להתעלם מגורלם של 125 החטופים שנותרו בידי ארגון הטרור חמאס בעזה. כבר שמונה חודשים שנשללות מהחטופים כל זכויותיהם, על אחת כמה וכמה זכויות יסוד הנוגעות לבריאות".

שתפו כתבה זו:

0 0 הצביעו
דירוג הכתבה
guest
0 תגובות
משוב מוטבע
הצג את כל התגובות
טוען עוד כתבות
דילוג לתוכן