היסטוריה עושים ביחד: הוקמה קבוצת ידידות בין הכנסת לבית הנבחרים של ארה"ב

אירוע היסטורי התרחש השבוע ביחסים בין ישראל לארה"ב: לראשונה הוקמה קבוצת ידידות רשמית בין הכנסת לבית הנבחרים האמריקאי.

ויקיפדיה

היום (רביעי), הוכרז בכנסת על הקמת קבוצת ידידות בין-פרלמנטרית בין בית הנבחרים של ארצות הברית לבין הכנסת שלנו.
הטקס החגיגי התקיים בכנסת בהשתתפות יו"ר הכנסת אמיר אוחנה, יו״ר קבוצת הידידות בבית הנבחרים האמריקאי, דיוויד קוסטוף, חברי הכנסת בועז ביסמוט ועידן רול ושגריר ארה"ב בישראל ג'ק לו.

הקמת קבוצת הידידות היא צעד משמעותי לחיזוק הקשרים בין ישראל לארה"ב, צעד המאפשר לשתי המדינות לשתף פעולה בצורה יעילה יותר, לקדם אינטרסים משותפים ולעמוד יחד מול אתגרים גלובליים.

יושב ראש הכנסת, אמיר אוחנה, אמר: "זהו רגע היסטורי ביחסים בין המדינות והעמים, בו אנו לוקחים את הקשר בינינו צעד קדימה ופותחים אותו לאפיקים חדשים. מאז טבח השבעה באוקטובר ופרוץ מלחמת חרבות ברזל, בית המחוקקים האמריקני התעלה לגודל השעה, הבין את צרכי הביטחון של מדינת ישראל ויצא בגל חקיקה, אשר העניק לנו הן את הסיוע הדרוש וביטא את תמיכתו של העם האמריקני בצדקת דרכנו.

העובדה כי קבוצת הידידות בבית הנבחרים פועלת בהרכב בי-פרטיזני, שולחת איתות לעולם כולו כי הקשר עם ישראל והתמיכה בה הם קונצנזוס אמריקאי החוצה מפלגות וממשלים.

כמו קבוצת הידידות בבית הנבחרים, גם קבוצת הידידות של הכנסת תורכב משלל סיעות הבית, מאותה סיבה בדיוק – שלמרות המחלוקות שידע ויודע הבית הזה, חשיבות הקשר בין ישראל לאמריקה איננו שנוי במחלוקת וזוכה לקונצנזוס רחב מאוד".

דייויד קוסטוף, חבר הקונגרס האמריקאי ויושב ראש קבוצת הידידים בבית הנבחרים האמריקאי, אמר: "ארה"ב וישראל מאוחדות בקשר חזק ובלתי ניתן להפרדה, שנוצר מתוך האמונה המשותפת בדמוקרטיה, ובזכותו של כל אדם לחיים, חירות ואושר. אנו עומדים כיום בפני איום שאינו רק הרג והרס. אנו עומדים בפני התנגדות לתרבות ולערכים המערביים, לחברה חופשית ומשוחררת, בפני התקפה ישירה על המוסר, האמת, ההיגיון והרצון הטוב. קבוצת הידידות תגביר את שיתוף הפעולה בין הממשלות שלנו, ותחזק עוד יותר את היחסים המיוחדים בין ארה"ב וישראל לעשרות השנים הבאות".

שגריר ארצות הברית בישראל, ג'ק לאו אמר: "אני מברך את הכנסת ואת הקונגרס על שמיסדו את הקשרים הקרובים בינינו באמצעות קבוצת הידידות הזאת. שיתוף הפעולה הצבאי, המודיעיני והדיפלומטי שיש לנו עם ישראל הוא הדוק. גם מערכת היחסים בין בתי הנבחרים שלנו צריכה להיות הדוקה. הקשר עם ישראל חשוב מאוד לעם האמריקאי – וזה משתקף בנציגים שאותם בוחר הציבור האמריקאי ושולח לוושינגטון. אני שמח לראות שעתה יש מנגנון מוסדר להעמקת הידידות בין חברי קונגרס וחברי כנסת, בנושאים ובערכים המשותפים שלנו".

חה"כ עידן רול הוסיף את הזווית שלו על האירוע: "קבוצת הידידות המשותפת מייצגת את החברות העמוקה והשורשית בין שתי המדינות ואת המחויבות הקולקטיבית שלנו לערכים משותפים. אנחנו חיים בתקופה קריטית והיסטורית. הקמת הקבוצה תסייע לנו להתמודד יחד עם האתגרים".

שתפו כתבה זו:

0 0 הצביעו
דירוג הכתבה
guest
0 תגובות
משוב מוטבע
הצג את כל התגובות
טוען עוד כתבות
דילוג לתוכן