הטכניון מציג: תואר דוקטור לשם כבוד

הטכניון יעניק תואר דוקטור לשם כבוד לשני אישים מובילים בתחומם: הסופר דויד גרוסמן וכלת פרס נובל לכימיה פרופ' עדה יונת. טקס הענקת התארים יתקיים בשבוע הבא במסגרת מושב חבר הנאמנים של הטכניון.

קרדיט: קלוד טרוונג-נגוק, ויקיפדיה

הסופר דויד גרוסמן וכלת פרס נובל פרופ' עדה יונת יקבלו בשבוע הבא הוקרה נוספת לפועלם הרב: תואר דוקטור לשם כבוד מהטכניון בחיפה.

גרוסמן יקבל את התואר בין היתר "בהוקרה על השפעתן הנרחבת של יצירות הספרות שלו בישראל וברחבי העולם, ועל הכישרון שבאמצעותו תיאר את רבגוניותה של החברה הישראלית ואת מורכבותה". גרוסמן הוא סופר, עיתונאי, משורר ושדרן רדיו, זוכה פרס ישראל לספרות לשנת תשע"ח. בין יצירותיו הבולטות ניתן למצוא את "מישהו לרוץ איתו", "סוס אחד נכנס לבר" וסדרת סיפורי "איתמר" לילדים.

פרופ' יונת תקבל את התואר "בהוקרה על תרומתה החלוצית בחקר הריבוזום – הקומפלקס האוניברסלי לתרגום מידע גנטי לחלבונים – במיפוי מבנהו ובפענוח תפקידו, ועל גילוי מנגנוני ההשפעה של תרופות אנטיביוטיות על ריבוזומים בקטריאליים". פרופ' יונת היא ביוכימאית זוכת פרס נובל לכימיה לשנת 2009. היא ידועה בעבודתה פורצת הדרך על מיפוי מבנה הריבוזום, תגלית בעלת חשיבות רבה לפיתוח תרופות חדשות ולהבנת דרכי הפעולה של תרופות קיימות.

שתפו כתבה זו:

0 0 הצביעו
דירוג הכתבה
guest
0 תגובות
משוב מוטבע
הצג את כל התגובות
טוען עוד כתבות
דילוג לתוכן