הטכנולוגיות הישראליות שפותחו כדי לתת תחושת בטחון לאזרחי ישראל

היזמות והחדשנות שמאפיינת היטב את ישראל, כאן כדי לעזור לנו להתרומם ולחזור לשגרה בתחושת בטחון.

freepik

לאחר שמחת תורה, תחושת הביטחון בעורף היא צורך חיוני. ולפיכך יותר ויותר רשויות מקומיות נוקטות צעדים להגברת הביטחון במוסדות החינוך, במרחב הציבורי ובכל מקום אחר בו הן יכולות להעניק לתושביהן תחושת שקט וביטחון. ועידת השלטון המקומי שתתקיים ב-9 וב-10 ביוני תעמוד בסימן "תקומה ישראלית", ובמהלכה יוצגו על ידי עשרות חברות ישראליות פתרונות וטכנולוגיות מתקדמות להגנה על מוסדות ציבוריים, המרחב הציבורי ועוד.

חברת אורטק הישראלית פיתחה פאנל קל משקל, עמיד לתנאי סביבה ומהיר להתקנה. הפאנל, המותקן על מעטפת המבנה, מונע התפוצצות במקרה של פגיעה ברחפן, כלי טיס או מטען חבלה. חברת אורטק, שיושבת בקיבוץ כרמיה בעוטף עזה, עוסקת במיגון והקשחה של מבנים קבועים או ניידים על מנת לשמור על רציפות עסקית ותפקודית בשגרה ובחירום. החברה ממשיכה לספק דוחות שרידות וניסויי שדה כדי להבטיח מענה מקיף לכל צורך, ותובנות מקצועיות התומכות בתהליכי קבלת החלטות. לקוחותיה כוללים גופים ממשלתיים, ארגונים צבאיים, חברות מסחר ותעשייה, ולקוחות פרטיים בישראל ובחו"ל.

הפיתוח הישראלי EZRaider הוא כלי רכב חדשני, קטן, צר, שקט ואקולוגי המותאם לתנאים קשים ולנסיעה בשטח ובערים צפופות. הרכב מתאים לגופי ביטחון, חירום באתרים מורכבים, ניהול והסעה בהפגנות גדולות, וגם לחילוץ כוחות ביטחון בתנאי שטח. זהו פיתוח ישראלי הכולל מערכת מתלים בעלת שישה צירים שנרשמה כפטנט, ארבעה גלגלים, מרכז כובד נמוך ובלימה מדויקת התורמים לבטיחותו וליציבותו. EZRaider זכה להצלחה רבה בקרב כוחות מיוחדים בצה"ל, משטרה וצבאות זרים, ונמצא בשימוש גם על ידי גופי חירום וביטחון, רשויות מקומיות, רכבת ישראל, נתיבי תחבורה עירוניים ועוד. בנוסף, הוא משמש גם ככלי תיירותי, רכב חקלאי, קלנועית לאנשים עם מוגבלויות וכמובן לרכיבת שטח ושעשועים.

חברת MER הישראלית עוסקת במתן פתרונות טכנולוגיים חדשניים ומותאמים אישית בתחום הערים הבטוחות והחכמות בארץ ובעולם. החברה מציעה פתרון כולל לניהול בשגרה ובחירום, הכולל תשתית סיבים אופטיים מתקדמת המותקנת בטכנולוגיית microtrenching. קבוצת MER מספקת לרשויות מערך ניהול ובקרה מקיף של טכנולוגיות IoT, סנסורים מתקדמים, אנליטיקה ובינה מלאכותית באמצעות הפלטפורמה החכמה SMART-M לחיזוי, ניבוי ומניעה, המרכזת את כל הנתונים העירוניים ומאפשרת למקבלי ההחלטות לנהל את המידע באופן אופטימלי. טכנולוגיות אלה לניהול, אכיפה ותפעול מעניקות לרשות המקומית שליטה טובה יותר ויכולת תגובה מהירה.

שתפו כתבה זו:

0 0 הצביעו
דירוג הכתבה
guest
0 תגובות
משוב מוטבע
הצג את כל התגובות
טוען עוד כתבות
דילוג לתוכן