החל מהערב: מחיר הדלק יורד

התעריף לליטר בנזין 95 ירד ב-38 אגורות ויהיה 7.52 שקלים לליטר בשירות עצמי החל ממוצאי שבת. כך הודיעו ביום חמישי במשרד האנרגיה והתשתיות. הירידה, לראשונה זה חצי שנה, הגיעה אחרי חמש התייקרויות רצופות, שבהן המחיר הגיע לשיא של 7.90 שקלים.

freepik

תוספת בעד שירות מלא תעמוד על 22 אגורות לליטר (כולל מע"מ), ללא שינוי מעדכון קודם. המחיר המרבי לליטר בנזין 95 אוקטן נטול עופרת לצרכן בתחנה בשירות עצמי באילת לא יעלה על 6.43 שקלים לליטר, ירידה של 32 אגורות מהעדכון הקודם. תוספת בעד שירות מלא תעמוד על 19 אגורות, ללא שינוי מעדכון קודם.

ההוזלה בדלק נובעת בעיקר מהירידה במחיר הנפט ובשער הדולר.

לאחרונה הציעו גורמים כלכליים לחדש את סבסוד מס הדלק על ידי הממשלה, במסגרת המאבק באינפלציה. לדברי גורמים כלכליים, כולל במשרדי האוצר והכלכלה, העלייה במחירי הדלק גרמה לאינפלציה כמעט בכל תחומי המשק. על פי חישובי כלכלנים, עליית מחירי הדלק מאז דצמבר 2023 תרמה כ-0.4% לעליית האינפלציה בישראל.

הבנזין סוף סוף מוזל: 7.52 שקלים לליטר החל ממוצאי שבת.

בשורה משמחת לנהגים: לאחר חצי שנה של עליות במחירי הדלק, סוף סוף באה ההקלה. החל מהערב, מוצאי שבת 1 ביוני 2024, מחיר ליטר בנזין 95 בשירות עצמי ירד ב-38 אגורות ויעמוד על 7.52 שקלים.

זוהי הפעם הראשונה השנה שמחיר הדלק יורד, לאחר חמש התייקרויות רצופות שהביאו את המחיר לשיא של 7.90 שקלים לליטר.
הוזלה זו מגיעה לאחר ירידה משמעותית הן במחיר הנפט הגולמי בשוק העולמי והן בשער הדולר מול השקל.

להלן פירוט המחירים המעודכנים:
* בנזין 95 בשירות עצמי: 7.52 שקלים לליטר (ירידה של 38 אגורות)
תוספת שירות מלא: 22 אגורות לליטר (ללא שינוי)
בנזין 95 אוקטן נטול עופרת באילת (שירות עצמי): 6.43 שקלים לליטר (ירידה של 32 אגורות)
תוספת שירות מלא באילת: 19 אגורות לליטר (ללא שינוי)

הוזלת הדלק עשויה להקל על הצרכנים, אשר סבלו מעליות מחירים חדות בשנה האחרונה כמעט בכל התחומים. עליות אלו תרמו רבות לעליית האינפלציה במשק, ועל כן גורמים כלכליים רבים קראו לאחרונה לממשלה לחדש את סבסוד מס הדלק.

נותר לראות האם ההוזלה הנוכחית תשפיע גם על מחירי המוצרים והשירותים האחרים במשק. ייתכן שהיא תביא לירידה מסוימת במחירים, אך ייתכן גם שהיא לא תהיה משמעותית מספיק כדי להשפיע באופן ניכר על יוקר המחיה.

ירידת מחיר הדלק היא צעד חיובי בכיוון הנכון, אך עדיין נותרה עבודה רבה לעשות כדי להקל על העומס הכלכלי על הצרכנים.

בנוסף לנקודות שנכתבו לעיל, חשוב לציין כי הירידה הנוכחית במחיר הדלק צפויה להחזיק מעמד מספר שבועות, אך ייתכן שתתבצע התאמה נוספת בהתאם למגמות בשוק העולמי.

שתפו כתבה זו:

0 0 הצביעו
דירוג הכתבה
guest
0 תגובות
משוב מוטבע
הצג את כל התגובות
טוען עוד כתבות
דילוג לתוכן