הם בלחץ: "יש לישראל את האפשרות לחסל את נסראללה"

סרטון אזהרה עם קולו של נסראללה מזהיר את פעיליו: "הטלפון שלכם הוא מרגל קטלני. השליכו את הטלפונים שלכם, תקברו אותם, ואפילו שימו אותם בתוך קופסה מברזל ותיפטרו מהם"

photo by Ferran Queved/propaimages" flash90

בתקופה האחרונה חוסלו שלושה מפקדים בכירים בחיזבאללה, לצד עשרות פעילי טרור. ההבנה מתחילה לחדור בקרב ארגון הטרור השיעי: אין להם יכולת לסגור באופן הרמטי את החדירה המודיעינית של ישראל, ואיש אינו בטוח – אפילו לא נסראללה.

צה"ל מאשר רשמית: חוסל מחמד נאצר, מפקד יחידת 'עזיז' בחיזבאללה

חיסול: מחמד מצטפא איוב, פעיל מרכזי ביחידת הרקטות בחיזבאללה

אומנם, כפי שפורסם בכמה כלי תקשורת ישראליים, חיזבאללה טוענים שהחיסולים לא ימנעו מהם ללחום בנחישות נגד ישראל. אולם למעשה, ככל שהחיסולים הממוקדים מצטברים, התמונה הולכת ומתבהרת, ונראה כי מדובר בטענות סרק שמסתירות מאחוריהם פחד מוות.

למעשה, החיסולים הממוקדים לא רק פוגעים ביכולותיו של ארגון הטרור, במיוחד במקרים בהם המחוסל היה בעל ניסיון או תפקיד בכיר, אלא גם גורמים לתבוסה תודעתית בקרב המחבלים, שמבינים שהם לא מסוגלים להתמודד מול כוחה המודיעיני, הטכנולוגי והצבאי של מדינת ישראל ולצאת כאשר ידם על העליונה.

חוסל מהנדס בכיר בחיזבאללה; בתגובה נורו עשרות שיגורים, ישראלי נפצע

כך טוען בשאר ג'ראר, פרשן מדיני ירדני: "חיזבאללה לא יכול להסתיר את החדירה המודיעינית, וכי מה שמביך אותו מעבר לחיסולים הוא שאחריהם מופיעות הדלפות בתקשורת – כמו שישראל יודעת איפה נמצא נסראללה, ושהיא מכירה את המסתור התת-קרקעי שלו בפרבר הדרומי של ביירות".

הפרשן הוסיף, כי המסר שישראל מעבירה הוא ברור: "אם היו רוצים לחסל את ראש הארגון חסן נסראללה – יש יכולת לעשות זאת".

בצעד שמעניק חיזוק לפרשנות זאת, הופץ לא מזמן סרטון בו נשמע קולו של נסראללה כאשר הוא מנחה את פעיליו להרחיק את הטלפון הנייד מקרבתם: "הטלפון שלכם הוא מרגל קטלני. השליכו את הטלפונים שלכם, תקברו אותם, ואפילו שימו אותם בתוך קופסה מברזל ותיפטרו מהם", אמר מנהיג החיזבאללה. עוד נשמע נסראללה כשהוא אומר כי "המרגל הסלולרי נמצא בכף היד שלך ובכף היד של אשתך!".

בהמשך הסרטון נאמר כי ישראל "מסוגלת לזהות מטרות בטכנולוגיה גבוהה ובמהירות שיא". "נסראללה הדגיש שהמכשיר הסלולרי נחשב למכשיר ריגול. לא נותרה לחיזבאללה ברירה אלא להתרחק מהטכנולוגיה המתקדמת ולחזור לשימוש בטלפונים קוויים או אף בדואר. כך שאם תהיה חדירה כלשהי האשמה לא תוטל על אמצעי התקשורת אלא על מי שהעביר את המסר".

ברשתות הערביות סוברים כי ישראל הצליחה לפרוץ לרשת הקשר של חיזבאללה, ובשילוב עם מעקב תמידי ונתונים אחרים – הצליחה להגיע ולחסל את שלושת הבכירים בחודשיים האחרונים.

סברות אחרות בתקשורת הערבית טוענות כי ישראל מפעילה תוכנת ריגול כדוגמת "פגסוס", ואחרים מרחיקים לכת וטוענים כי ישראל מפעילה סוכנים המשתילים מכשירי ריגול בשטח.

מכל מקום, כמות העיסוק בסביבת החיזבאללה בפרט ובעולם הערבי בכלל בחיסולים הממוקדים של ישראל, ואזהרותיו החוזרות והנשנות של נסראללה בנושאף מעידות כי חיזבאללה בלחץ, וכי הוא מבין שאיש אינו בטוח – גם לא נסראללה.

שתפו כתבה זו:

0 0 הצביעו
דירוג הכתבה
guest
0 תגובות
משוב מוטבע
הצג את כל התגובות
טוען עוד כתבות
דילוג לתוכן