נפצע בתחילת המלחמה, חזר להילחם ונפל בקרב: סרן איליי אלישע לוגסי ז"ל

סרן איליי אלישע לוגסי, בן 21, מקריית שמונה, מפקד צוות בגדוד 75, חטיבת 'סער מגולן', נפל בקרב בצפון רצועת עזה. דובר העירייה: "איליי הוא הילד של כולנו". ראש העיר: "הלוואי שכולנו נהיה ראויים לך".

קרדיט: דובר צה"ל

דובר צה"ל התיר לפרסום היום (רביעי) כי סרן איליי אלישע לוגסי, בן יחיד לאימו סמדר, מקריית שמונה, בן 21, מפקד צוות בגדוד 75, עוצבת סער מגולן (7), נפל בקרב באירוע בו פגע טיל נ"ט בשכונת שג'אעיה בצפון רצועת עזה. באירוע נפילתו נפצעו באורח קשה שלושה לוחמים מגדוד 75, חטיבת 'סער מגולן' (7), הלוחמים פונו לקבלת טיפול רפואי בבית חולים ומשפחותיהם עודכנו. איליי ז"ל הועלה מדרגת סגן לדרגת סרן לאחר מותו.

ראש העיר של קריית שמונה, אביחי שטרן ספד: "איליי היה לוחם אמיץ ואיש מדהים, מלח הארץ, שנפצע עוד בתחילת המלחמה אולם התעקש בגבורה לחזור ולהילחם ברגע שעמד שוב על רגליו". עוד הוסיף שטרן: "אני כותב את שורות אלה בהלם גמור ובכאב עמוק מנשוא. סמדר יקרה, קריית שמונה כולה מחבקת ועוטפת אותך. העיר שלנו איבדה היום את אחד מטובי בניה וגיבוריה. נוח על משכבך בשלום איליי, והלוואי שכולנו נהיה ראויים לך".

המוסד החינוכי בו למד איליי, בית הספר אורט דנציגר בקריית שמונה, פרסם מילות הספד וניחומים לאמו סמדר שעובדת כתומכת חינוכית בבית הספר הממלכתי-דתי עוזיאל: "המומים וכואבים, משפחת דנציגר משתתפת בצערה של סמדר לוגסי, שאיבדה את היקר לה מכל, איליי, בנה יחידה, שנפל היום בעזה".

אילנה מויאל מנהלת בית הספר עוזיאל בקריית שמונה, סיפרה: "סמדר משמשת שנים רבות כסייעת בכיתה המקדמת בבית הספר. איליי הגיבור נפצע במהלך המלחמה והתעקש לחזור במהלך המלחמה ולאחר השיקום התעקש לחזור לחבריו".

"איליי הוא הילד של כולנו", אמר דובר העירייה דורון שנפר וכתב: "סמדר לוגסי היקרה שלנו. עיר שלמה מחבקת אותך. עיר שלמה בוכה איתך ועם המשפחה היקרה והמיוחדת שלך. משפחה שכל כולה נתינה ואהבת הארץ. סמדי, גידלת ילד לתפארת. אהבת אותו, עטפת אותו והחדרת בו אמונה וערכים. הלב שלנו שבור". שנפר סיפר על הפציעה של איליי והרצון העז לחזור ללחימה, "לא היית יכולה לעמוד בתחנונים שלו ובלחץ שהפעיל עלייך לחזור לחזית", כתב לאמו. "זרמת עם הרצון העז שלו להמשיך ולשרת את המדינה, ולהוות דוגמה אישית לחייליו שהעריצו אותו. אנחנו לא מתפלאים, כזה היה איליי. לוחם, פייטר, גיבור, מפקד, מלח הארץ. גיבור ישראל, אנחנו מצדיעים לך".

אופל יובל, שהכיר את איליי ואימו במלון גינוסר אליו פונו בשל תקיפות חיזבאללה בצפון, סיפר על החיבור הראשוני שהיה לו עם איליי ביום שהגיע למלון פצוע על כיסא גלגלים אחרי שנפצע במלחמה. "כמה ברק בעיניים וחיוך בפנים היה לו כשדיבר על הצבא, הוא נפצע קשה, רצה להשתקם מהר בשביל לחזור להילחם בעזה. בכל שיחה שהייתה לי איתו התחננתי אליו אמרתי לו – 'איליי אתה בן יחיד לאמא, אין לה אף אחד חוץ ממך. בבקשה אל תעשה לה את זה שוב'. אמר לי 'אם אני לא אלך מי יעשה את זה? החיילים שלי בפנים אני חייב לחזור אליהם'. בכיתי לו, הרגשתי – בתוך תוכי הייתה לי הרגשה רעה". שיתף.

נפתלי בנט מסר גם את תנחומי למשפחה וכתב: "איזה גיבור ישראל. תבינו, איליי נפצע כבר בעזה, אך התעקש לחזור לפקד ולהילחם, ונפל כעת בשג׳עייה. אמא של איליי, אין לנו מילות נחמה. רק דעי שבנך, יחידך, אשר אהבת, ייזכר לעד בספר הגבורה של עם ישראל. כולנו, כולנו בוכים איתך". לאחר מכן כתב בנוסף לגבי מצב האחדות בעם האם "נדע להיות קצת יותר טובים, קצת פחות אגואיסטים, פחות מתקוטטים, פחות שופטים ומוקיעים בטוקבקים, יותר נשים את טובת הכלל לפני טובתנו שלנו? זה המבחן שלנו. לבנות מחדש את המדינה האהובה שלנו שפצועה כל כך, ולהפוך אותה שוב למופלאה. ורק אם נעשה זאת, נדע שמותו של איליי ז״ל ושל מאות הבנים שלנו, לא היה לשווא".

הלווייתו של איליי תיערך באופן מצומצם, מחר (חמישי) בשעה 11:00 בבית העלמין בקרית שמונה. הספדים יינשאו באיילת השחר.

צה"ל, חבריו, ובני עירו ומשפחתו יחד עם ישראל כולו כואבים ומשתתפים בצער המשפחה. יהי זכרו ברוך.

 

שתפו כתבה זו:

0 0 הצביעו
דירוג הכתבה
guest
0 תגובות
משוב מוטבע
הצג את כל התגובות
טוען עוד כתבות
דילוג לתוכן