הותר לפרסום: הלוחמים עומר סמדג'ה וסעדיה יעקב דרעי נפלו בקרב בעזה

רס"ל במיל' עומר סמדג'ה ורס"ל במיל' סעדיה יעקב דרעי נפלו בקרב במרכז רצועת עזה, מפגיעת פצמ"ר במסדרון נצרים. למשפחת סמדג'ה: "הלב שבור, מחבקים ומחזקים אתכם". סעדיה: "אבא מדהים".

קרדיט: דובר צה"ל ובאדיבות המשפחות

רס"ל (מיל') עומר סמדג'ה ז"ל, בן 25 מגנות הדר לחם בגדוד 9203 בחטיבת אלכסנדרוני. סמדג׳ה הוא בנו של אורן סמדג'ה, ג׳ודוקא העבר של ישראל ומאמן נבחרת ישראל בג׳ודו למשחקים האולימפיים שיתקיימו בעוד חודש. עומר נפל ביום הולדתו של אביו.

רס"ל (מיל') משפחת סמדג'ה יעקב דרעי ז"ל בן 27 מתל אביב לחם גם הוא בגדוד 9203 בחטיבת אלכסנדרוני. הוא בנה של הכותבת ללי דרעי מעלי, שעבדה יומם ולילה במיזם למען יתומי המלחמה.

ללי דרעי אמרה: "סעדיה שלי היה ילד שהקדים את רצון כולם לפני הרצון שלו. עשה הרבה יותר ממה שציפו ממנו בכל תחום. הוא היה תלמיד חכם, למד למבחני רבנות והתחיל לימודי תואר ראשון בהוראה".

"הוא למד בכל דקה פנויה והיה בעל חוש הומור גדול", היא הוסיפה. "אבא מדהים להללי ולינון. הוא היה גיבור בנפש ובגוף ומעולם לא התלונן. בשמחת תורה הוא היה אצלנו והתגייס. סעדיה היה מאוהב בעם הזה, אהב את התורה ואת הארץ ונלחם למענה".

עוד אמרה: "מתחילת המלחמה שתקתי, כעת יש לי חובה לא לשתוק. לא אתן שהקורבן האדיר שהקרבנו ושכלתי הקריבה יהיה לשווא. בשם סעדיה, אנחנו דורשים ניצחון והכרעה מוחלטת. בני לא נפל על מזבח של הסדרה דיפלומטית אלא על ניצחון שלם על האויב".

איגוד הג'ודו השתתף בצער משפחת סמדג'ה: "הלב שבור ודואב, מחבקים ומחזקים אתכם". ההלוויה של עומר תתקיים היום בשעה 13:00 בבית העלמין הצבאי בנתניה.

באותו אירוע נפצעו באורח קשה שלושה לוחמי מילואים נוספים מחטיבת אלכסנדרוני (3) ופונו לקבלת טיפול רפואי בבית החולים – משפחותיהם עודכנו.

שתפו כתבה זו:

0 0 הצביעו
דירוג הכתבה
guest
0 תגובות
משוב מוטבע
הצג את כל התגובות
טוען עוד כתבות
דילוג לתוכן