הושקה תכנית סיוע חדשה לשיקום עסקים קטנים שנפגעו בבעלות אנשי ונשות מילואים

המשרד לעסקים קטנים ובינונים השיק תכנית סיוע בהיקף של 10 מיליון ש"ח לשיקום עסקים קטנים שנפגעו ובבעלות אנשי ונשות מילואים. התכנית כוללת מענק של 3 מיליון ש"ח לפיתוח מיזמים לסיוע לעסקים אלו, ו-7 מיליון ש"ח לייעוץ וליווי. ההשתתפות בעלויות הפיתוח תהיה בשיעור של 35%-50% עד 500,000 ש"ח למיזם. על מנת לסייע לאנשי ונשות המילואים להתמודד עם הפגיעה בעסקיהם.

freepik

מספר רב של עסקים בבעלות אנשי ונשות מילואים נפגעו משמעותית בתקופה הזו, עקב אי זמינותם להפעיל את העסק ולקדם אותו. גם לאחר החזרה לשגרה, עסקים אלו נמצאים בפיגור לעומת מי שיכל להמשיך להפעיל את העסק, לגייס לקוחות חדשים ולתת שירות ללקוחות קיימים.
לכן, הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה והתעשייה, יוצאת בצעד תומך במיוחד באנשי ונשות המילואים. היא מפרסמת קול קורא לגופים עסקיים, להגיש הצעות לפיתוח והפעלת מיזמים, לסיוע לעסקים קטנים ובינוניים בבעלות אנשי ונשות מילואים.

במסגרת החלטת הממשלה נקבע כי היקף הסיוע שיועד לבעלי עסקים משרתים במילואים באמצעות הסוכנות יעמוד על 10 מיליון שקלים מתוכם 3 מיליון שקלים יועדו לקידום מיזמים בשיתוף פעולה עם המגזר הפרטי והשלישי ו- 7 מיליון שקלים לייעוץ וליווי.
בנוסף, הסוכנות תעניק מענק מיוחד לגורמים עסקיים אשר יפתחו ויפעילו מיזמים לקידום עסקים קטנים ובינוניים של משרתי במילואים, ויסייעו להם להתמודד עם הפגיעה העסקית שנגרמה להם בעקבות השירות בסכום כולל של 3 מיליון שקלים.

התוכנית כוללת שני מסלולי סיוע:

השתתפות בעלויות פיתוח מיזמים שיספקו פתרונות לעסקים קטנים ובינוניים, להתמודד עם הקשיים שנוצרו להם עקב שירות המילואים, והפגיעה שנוצרה לעסק שלהם ולתפעול שלו בעקבות השירות.
סבסוד מתן שירות לעסקים קטנים ובינוניים. השתתפות בעלויות מתן השירות, כך שמשרת במילואים, בעל עסק קטן או בינוני, יוכל לקבל שירותים שיקדמו את העסק שלו בעלות מסובסדת.
התקציב המבוקש ישמש עבור הוצאות המיזם וכיסוי עלויות. גובה הסיוע במיזם עסקי יהיה בשיעור של 35%-50% מתקציב המיזם ועד לסך של חצי מיליון ₪.

חיילי צה"ל | צילום: דובר צה"ל

הבקשות ייבחנו ויאושרו בהתאם לניסיון המבקש, ישימות התוכנית העסקית ואיכותה, הצורך במיזם והפתרון המוצע לקשיים שנוצרו לעסקים והפוטנציאל העסקי כלכלי, שיעור השתתפות הסוכנות ביחס להיקף ההשקעה הכולל, רמת המינוף והתרשמות כללית.
הסוכנות יצאה בקול קורא דומה, לראשונה בתקופת הקורונה, כחלק מהפעילות לסיוע לעסקים להתמודד עם משבר הקורונה, אז הופעלו 14 מיזמים עסקיים אשר סייעו לעסקים בתחומים שונים, ובהם בתחום השיווק הממוקד, מסחר מקוון, ליווי ומנטורינג ועוד. וכן שלושה מיזמים מימוניים שסייעו למאות עסקים.

שתפו כתבה זו:

0 0 הצביעו
דירוג הכתבה
guest
0 תגובות
משוב מוטבע
הצג את כל התגובות
טוען עוד כתבות
דילוג לתוכן