הווידוי המרגש של אלמוג מאיר ג'אן: "מה שהחזיק אותי זו האמונה"

בפגישה הראשונה של החטוף המשוחרר עם רב בית החולים שיבא סיפר על הגעגועים שלו לחגים, האמונה שהחזיקה אותו, ועל הכרת הטוב לצה"ל, לממשלה ולעם ישראל.

קרדיט: דובר צה"ל

עדות מרגשת: אל"מ (במיל') הרב יואב אוקנין, שמשמש כרב בית החולים שיבא, אליו הגיע החטוף המשוחרר אלמוג מאיר ג'אן לאחר שחולץ במבצע 'ארנון' ההירואי, על הפגישה המיוחדת שזכה לקיים עם אלמוג.

זמן קצר לאחר השחרור נאמר לרב אוקנין כי אלמוג מבקש לפגוש אותו. הרב סיפר כי בפגישה, אמר לו אלמוג כשהוא ממרר בבכי: "אין לך מושג כמה אני שמח לפגוש רב".

אלמוג שיתף את הרב בגעגוע שלו לחגים: "הייתי במקום הזה כשהייתי שם, חודשים רבים, התגעגעתי לפסח, לחנוכה, היינו שומעים ברדיו ויודעים שעכשיו ערב חג. התגעגעתי לסופגניות, התגעגעתי לחגים", נזכר הרב.

אלמוג מאיר ג'אן, בן 22 מאור יהודה, נחטף כזכור ממסיבת הנובה ליד רעים ב-7 באוקטובר, ובמשך 246 ימים הוא הוחזק בשבי החמאס בשכונת המגורים נוסיראת שברצועת עזה.

אלמוג הדגיש: "מה שהחזיק אותי זו האמונה", והוסיף: "אמרתי מה שאני יודע, אמרתי 'שמע ישראל', 'מודה אני', זה מה שאני יודע, זה מה שאמרתי".

לאחר השחרור התפלל אלמוג שחרית, וחבש כיפה מחגיגת בר המצווה שלו, שלפי חישובו של הרב היה בפרשת במדבר – שבת אחת לאחר החילוץ של אלמוג מהשבי.

"יש לך עוד שבת בר מצווה", אמר לו הרב.

ביום שישי הביע אלמוג את הכרת הטוב שלו כלפי כל עם ישראל: "אני רוצה להגיד לכל עם ישראל תודה שקיבלתם אותי ככה חזרה, אתם כולכם מדהימים, כל המאבק וכל הטירוף הזה מאז שבאתי, החיבוק החם הזה שלא קיבלתי כל כך הרבה זמן".

לסיום, ביקש אלמוג להודות לצב"ל ולממשלה: "לצבא שלנו, שאני חייב לפרגן לו ולהגיד שזה הצבא הכי חזק שיש. באמת שאין לי מילים", שיתף אלמוג, "דבר אחרון, אני רוצה להגיד לממשלה שלי – אני מתפלל כל יום שכל החטופים יחזרו. כמו שאני חזרתי אני רוצה שכולם יחזרו למשפחות שלהם, ושנחזור להיות מאוחדים ועם אחד".

שתפו כתבה זו:

0 0 הצביעו
דירוג הכתבה
guest
0 תגובות
משוב מוטבע
הצג את כל התגובות
טוען עוד כתבות
דילוג לתוכן