ההרוגים מפגיעת טיל נ"ט אתמול בגולן: ניר ונועה ברנס

אתמול (שלישי), נהרגו זוג הורים מפגיעה ישירה של רקטה ברכבם, בעת נסעו ברמת הגולן. התושבים מספרים: "היו משפחה למופת". צה"ל בתגובה: תקפנו יעדים של טרור של חיזבאללה בשטח לבנון.

שימושה הוגן לפי סעיף 27 א'

בסמוך לבסיסים צבאיים במרכז רמת הגולן, שני תושבי קיבוץ אורטל, הורים לשלושה ילדים נהרגו אתמול (שלישי) מפגיעה ישירה של רקטה אשר נורתה מלבנון ע"י חיזבאללה. "ליווינו את המשפחה כל הלילה בעצב גדול. הילדים עטופים במשפחה קרובה ובקהילה, אנחנו לפני ימים ארוכים שנלווה אותם". אמר ראש המועצה המקומית.

ההורים ברנס הגיעו לאורטל בשנת 2012. השניים מוכרים בקיבוץ בעיקר מפני שעבדו שם. ניר עבד בעבר כמנכ"ל מתחם האירוח "תיירות קיבוץ אורטל" וניהל את ענף הלול של המשק, ונועה עבדה כשוקולטיירית – והייתה מזכירת ענף המטע בקיבוץ.

בימים האחרונים חיזבאללה מוכיח לישראל כי הוא מסוגל להגדיל את טווח הרקטות שלו ומכוון את מירב האמצעים אל עבר בסיסי צה"ל הפרוסים באיזור רמת הגולן.

אורי קלנר, ראש מועצה אזורית גולן, התראיין הבוקר לניב רסקין בעולם הבוקר ואמר: "צריך לפנות לממשלה ולצבא – ולשאול איך מאפשרים שהגולן הופך להיות המטווח של חיזבאללה ברגע שיש חיסול מוצלח או כשצה"ל תוקף בעומק?". "חיזבאללה רוצה שאנחנו נתפנה וננטוש, אבל אנחנו לא ניתן לו את הניצחון הזה. אנחנו חזקים ונישאר בקהילות שלנו וביישובים שלנו. הציפייה שלנו היא שהמדינה תשלים את חלקה ותעביר את הלחימה מעבר לגבול ותגן על האזרחים" הוסיף ואמר.

בתגובה לפגיעה, צה"ל תקף אווירית במהלך הלילה בעומק לבנון במרחב ג'נתא וברעשית בדרום המדינה. בנוסף, מטוסי קרב תקפו מחסן אמצעי לחימה בכפר כילא בדרום לבנון.

המטח לגולן: שני הרוגים מפגיעה ישירה ברכב

שתפו כתבה זו:

0 0 הצביעו
דירוג הכתבה
guest
0 תגובות
משוב מוטבע
הצג את כל התגובות
טוען עוד כתבות
דילוג לתוכן