יום עצמאות שמח: הדוד מאמריקה חוגג יום הולדת 248

לכבוד יום העצמאות של ארה"ב שחל היום (4 ביולי) הכנו לכם רשימת פריטי טריוויה היסטוריים ומרתקים על ידידתינו הגדולה

אילוסטרציה של דולרים אמריקנים. קרדיט: הדר יואביאן / פלאש 90.

לכבוד חגיגות יום העצמאות ה-248 של ארה"ב שחל היום (4 יולי), הכנו לכם כמה פרטי טריוויה היסטוריים מעניינים על בת הברית הגדולה של ישראל מעבר לים:

1. ארצות הברית הוכרזה ברביעי ליולי, 1776. 13 מושבות בריטיות בחוף המזרחי של אמריקה הצפונית החליטו להתאחד, ולהכריז על המדינה החדשה. הועדה הייתה בהובלת תומס ג'פרסון, מי שלימים יהיה הנשיא ה-3 של ארה"ב.

2. כמו ישראל, גם עצמאותה של ארה"ב הוכרזה תוך כדי מלחמת העצמאות שלהם. 13 המושבות הקימו צבא, "הצבא הקונטיננטלי", בהובלת ג'ורג' וושינגטון ונלחמו נגד בריטניה. ועידת העצמאות הייתה בפילדלפיה.

3. הנשיא הראשון של ארצות הברית היה ג'ורג' וושינגטון.

4. הנשיא ה-16 של ארה"ב, אברהם לינקולן, כיהן בין השנים 1861-1865. לינקולן נחשב לנשיא משפיע במיוחד, בגלל שהוביל את מלחמת האזרחים באה"ב ואת ביטול העבדות. לינקולן נרצח ב-1865, בשעה שהיה בביקור בתאטרון, נרצח על ידי ג'ון בות'.

5. לינקולן הוא אחד מארבעה נשיאים שנרצחו בזמן כהונתם. האחרון מביניהם היה ג.פ קנדי, שנרצח בשנת 1963 בזמן שנסע בשיירה. מאז, נשיאי ארה"ב נוסעים עם רכב סגור.

6. ארה"ב לקחה חלק בשתי מלחמות העולם, והצטרפה לשניהם באיחור קל אחרי שהתחילו. במלחמת העולם השנייה למשל, נכנסה באופן פעיל למלחמה, רק בשביעי לדצמבר, 1941. זאת בעקבות התקפה יפנית ישירה על בסיס חיל הים האמריקאי, "פרל הארבור". כמו שספרי ההיסטוריה אומרים "היפנים העירו ענק מתרדמתו".

7. ארה"ב מלאה במקומות מפורסמים. היסטוריה, תרבות וטבע. בין המקומות הכי פופולריים ניתן למצוא את פסל החירות, הוליווד, גשר הזהב, טיימס סקוור, כלא אלקטרז, הבית הלבן ועוד ועוד.

8. ארצות הברית נקראת כך, משום שהיא מורכבת מ-50 מדינות שונות. עדות לכך תוכלו לראות ב-50 הכוכבים המעטרים את דגל המדינה.

9. בירת ארה"ב היא וושינגטון די.סי, שם נמצאים בנייני הממשל וכמובן – הבית הלבן. שימו לב שאתם לא מתבלבלים עם וושינגטון המדינה. קצת מבלבל, אבל מדובר באזור אחר לגמרי.

נסיים עם איחולי מזל טוב לארצות הברית, ויום עצמאות 248 שמח.

שתפו כתבה זו:

4.7 3 הצביעו
דירוג הכתבה
guest
2 תגובות
משוב מוטבע
הצג את כל התגובות
נועם
נועם
19 ימים לפני

כתבה מעניינת קלילה ונעימה לקריאה.

Last edited 19 ימים לפני by נועם
יניב קופרמן
יניב קופרמן
19 ימים לפני

איתן שכטר מוכיח את עצמו שוב חשוב ככתב מצויין שאפשר לסמוך עליו בנושאים נפיצים

טוען עוד כתבות
דילוג לתוכן