הבעת תמיכה בישראל, גינויים לחמאס: העולם לא נשאר אדיש לסרטון התצפיתניות

סרטון החטיפה של חמש התצפיתניות, זכה לסיקור נרחב ותגובות זעזוע בתקשורת הבינלאומית. העיתונים "לה רפובליקה" האיטלקי, "ניו יורק פוסט" האמריקני ו"דיילי מייל" הבריטי הקדישו כותרות ראשיות לסרטון הקשה.

באדיבות המשפחות

פרסום הסרטון אמש (רביעי) גרר תגובות מקרב עיתונים ברחבי העולם, שביקשו להביע את תמיכתם בישראל ולהמטיר גינויים על ארגון הטרור החמאס.

בעיתון האיטלקי נכתב: "שלוש דקות ועשר שניות של טרור. נערות בנות 19 עם פנים מדממים, פצועות, אזוקות, מושפלות ומוקפות במחבלים. אלו הן לירי אלבג, קרינה ארייב, אגם ברגר, דניאלה גלבוע ונעמה לוי, שנמצאות בשבי חמאס בעזה כבר שמונה חודשים".

חלק מהעיתונים ציטטו את איומי האונס והבוז שהשמיעו המחבלים כלפי החטופות, כמו "נדרוך עליכם כלבים" ו"את כל כך יפה". באחד מהם הודגש כי אחד המחבלים כינה את החיילות במונח "סבאיה" – מילה עתיקה לתיאור שפחות.

בדיילי מייל נכתב כי בסרטון נשמע אחד המחבלים צועק לעבר נעמה לוי, בזמן שזו מדממת ופניה מוצמדים לקיר: "כלבים, נדרוך עליכם!'" – וכי נעמה השיב לו: "יש לי חברים בפלסטין". בעיתון הבריטי, שכבר בינואר חשף את תמונות התצפיתניות מרגעי החטיפה והביא את סיפורן לעולם כולו, צויין כי לוי "חולמת להיות דיפלומטית" וכי "באופן עוד יותר מייסר, נעמה נחטפה ביומה הראשון בבסיס".

ברשתות האמריקניות NBC ו-CNN, הועלתה תמונה של אחד המחבלים כאשר הוא אוזק את החטופות. תמונה זו הופיעה בענק על שער ה"ניו יורק פוסט", תחת הכותרת: "פראי אדם. סרטון מזעזע מראה כיצד מחבלי חמאס זוממים לאנוס ישראליות".

בעיתון "בילד" הגרמני פרסמו תמונות מהסרטון לצד טור פרשנות של העיתונאי רוזנהיימר שכתב כי "העולם עושה בדיוק מה שהמחבלים רוצים" – כלומר, מפעיל לחץ בינלאומי על ישראל, כפי שהייתה מטרת המחבלים בטבח.

מסוכנות הדיווח רויטרס נמסר: "משפחות השבויים מקוות שהסרטון יגביר את הלחץ על ראש הממשלה בנימין נתניהו להסכים להפוגה מול חמאס ולהבטיח את שחרור החטופים", כך נכתב. כמו כן צויין כי ממשלת ישראל רואה בפרסום הסרטון דרך להגביר את התמיכה העולמית במאמצי המדינה להחזיר את החטופים: "הבנות הללו עדיין בשבי חמאס. בבקשה אל תפנו את המבט. צפו בסרטון. תמכו בישראל באמצעות החזרת אנשינו הביתה", צוטט בדיווח דובר הממשלה לתקשורת הזרה דיוויד מנסר.

בנוסף, אתמול (רביעי), נכח עמית לוי, אחיו הגדול של התצפיתנית החטופה נעמה לוי, בפגישת בכירים במשרד הקבינט הבריטי. לוי, אשר הגיע כדי להציג בפני סגן ראש ממשלת בריטניה אוליבר דאודן וליתר הבכירים שהיו שם, את סרטון חטיפתה של אחותו וארבעת חברותיה, ביקש באמצע הפגישה, בשעה 18:00 בדיוק, להקרין את הסרטון הקשה לכל הנוכחים.

ממטה משפחות החטופים נמסר כי "תגובותיהם החריפות והזעזוע שחוו הנוכחים מהצפייה בתיעוד החטיפה, מעידים על זוועות החמאס". עוד הוסבר כי "הצגת הסרטון הדגישה את הצורך הדחוף להשיב את נעמה ואת כל יתר 127 החטופים והחטופות הביתה במהרה".

שתפו כתבה זו:

0 0 הצביעו
דירוג הכתבה
guest
0 תגובות
משוב מוטבע
הצג את כל התגובות
טוען עוד כתבות
דילוג לתוכן