הבחירות הדמוקרטיות הגדולות בעולם הגיעו לסיומן – אלה התוצאות

הודו, המדינה המאוכלסת ביותר בעולם, קיימה את הבחירות הגדולות בהיסטוריה. אלה התוצאות לאחר ספירת כל הקולות. ברקע הבחירות עומדים היחסים מול המוסלמים במדינה, היחסים עם סין וההתפתחות של הודו לעולם המערבי.

רה"מ הודו, נהרנדה מודי. קרדיט: ויקפדיה.

מודי, ראש ממשלת הודו המכהן, נבחר לקדנציה שלישית ברציפות. מודי יהיה ההודי השני בהיסטוריה שעושה זאת בתת-היבשת. היחידי שעשה זאת לפניו היה ג'ווהרלל נהרו, אשר היה ראש ממשלת הודו במאה הקודמת, במשך 16 שנים ו-286 ימים.

כאמור, אלו הבחירות הגדולות ביותר בהיסטוריה של הדמוקרטיה, כאשר ישנם כ-960,000,000 בעלי זכות הצבעה. מספר המושבים בלוק סבהה (המקבילה של הודו לכנסת הישראלית ) עומד על 543.

על אף זכיתו של מודי בראשות הממשלה, מפלגתו, מפלגת השלטון, נחלה תבוסה. המפלגה, מפלגת העם ההודית, זכו ב-240 מושבים בלבד. כמות זו נמוכה בהרבה מהצפוי. מפלגת השלטון איבדה 64 מושבים לעומת הבחירות הקודמות.

מנגד, האופוזיציה, המובלת על ידי מפלגת הקונגרס הלאומי ההודי בראשות גנדי, זכו ב-227 מושבים- נתון גדול משמעותית ממה שחזו הסקרים המקדימים. בכך, איבד מודי את הרוב המוחלט של ממשלתו.

ישראל והודו מקיימים יחסים דיפלומטיים הדוקים, הן בכלכלה והן בביטחון, אשר התפתחו מאוד בשנים האחרונות. בשנת 2017, ביקר מודי ביקור רמי בישראל. ביקור ראשון מסוגו של ראש ממשלה הודי בארץ. דוגמא לחיבור העמוק ישראל אפשר ללמוד מכך שמודי היה בין מנהיגי העולם הראשונים, אשר הביעו תמיכה בישראל וגינו את הטבח של חמאס. ראש הממשלה נתניהו שוחח עם מודי בטלפון ובירך אותו על הזכייה, הציפייה להמשך העבודה יחד, וחיזוק היחסים בין המדינות.

שתפו כתבה זו:

0 0 הצביעו
דירוג הכתבה
guest
0 תגובות
משוב מוטבע
הצג את כל התגובות
טוען עוד כתבות
דילוג לתוכן