דיווח: נתניהו ישוחח הערב עם ביידן לאור תגובת החמאס למתווה

צילום: מרים אלסטר / פלאש 90

ראש הממשלה בנימין נתניהו יקיים היום (חמישי) שיחה עם נשיא ארה"ב ג'ו ביידן, בה ישוחחו על המענה לתשובת החמאס להצעה האחרונה של ישראל, כך נחשף בYnet.

לפי הדיווח, ביידן צפוי ללחוץ על נתניהו להגיע לעסקה, לאור כך שבישראל אומרים שישנם "כמה פערים" בתשובה של חמאס להצעה הישראלית.

בנוסף, ראש הממשלה ינהל מהערב החל מהשעה 22:00 דיון ביטחוני חשוב שמטרתו לעסוק בתשובת חמאס ולגבש את המדיניות שלפיה יוכל צוות המשא ומתן להציע הצעות. הדיון ייערך לאחר פגישת הקבינט המדיני-ביטחוני. בתוך כך, גורם פלסטיני רשמי "המעורה במאמצי התיווך" מסר לסוכנות הידיעות רויטרס כי "חמאס הראה גמישות בסעיפים מסוימים, שתאפשר הגעה למתווה מוסכם בהנחה שיינתן אישור מצד ישראל".

המוסד: ישראל בוחנת את תשובת חמאס שקיבלה מהמתווכות

אמש (רביעי) הודיע משרד ראש הממשלה בשם המוסד כי המדינות המסייעות בתיוון, קטאר ומצרים, החזירו לצוות המשא ומתן הישראלי את תגובת חמאס למתווה. בהודעה נמסר כי "ישראל בוחנת את ההתייחסות ותשיב למתווכות את תשובתה". גורמים במערכת הביטחון אמרו כי מדובר ב"הצעה הכי טובה שהייתה עד עכשיו", וטענו כי יש בה "בסיס להתקדם ממנו". עם זאת, הוסיפו כי "עדיין יש סוגיות שצריך לברר אותן, כמו הנוכחות בציר פילדלפי, וסוגיית הווטו של האסירים". גורם ביטחוני אחר אמר כי "יש הליכה של החמאס לכיוון מתווה ביידן, השאלה אם זה יספיק לקבינט הישראלי".

עם זאת, מוקדם יותר פרסמה לשכת ראש הממשלה הודעה בשם "גורם ביטחוני בכיר", שבה נמסר כי "חמאס ממשיך להתעקש על סעיף עקרוני במתווה שימנע מישראל לחזור להילחם לאחר שלב א' במתווה, דבר שאינו מקובל על ישראל. ישנם פערים נוספים שעדיין לא נסגרו. ישראל תמשיך במשא ומתן תוך כדי המשך הלחץ הצבאי והמדיני כדי להביא לשחרור כל 120 חטופינו, החיים והחללים כאחד".

בנוסף, מזכיר המדינה האמריקני אנתוני בלינקן התייחס לעסקת החטופים ואמר כי "ההצעה שביידן הניח היא בת השגה – וראינו את העולם מתאחד יחד ותומך בה. כל העולם תמך בה, חוץ מחמאס שחזר עם הסכמה אבל הוסיף 'אם'. הוא אפילו חזר בו מדברים שהסכים להם בעבר. אני עדיין מאמין שזה בר השגה".
לדבריו, "הדרך המהירה ביותר לסיים את הקונפליקט היא להחזיר את החטופים, אבל רק לאדם אחד שכנראה קבור מתחת לאדמה בעזה יש את היכולת להחליט כן או לא. אני לא יודע לענות האם ייתן את התשובה החיובית שהעולם מחכה לה ודורש אותה".

גורם בטחוני בכיר: חמאס מתעקש על סעיף הפסקת הלחימה

שתפו כתבה זו:

0 0 הצביעו
דירוג הכתבה
guest
0 תגובות
משוב מוטבע
הצג את כל התגובות
טוען עוד כתבות
דילוג לתוכן