דיווח בגרמניה: "נקבע תאריך למבצע קרקעי בלבנון"

עיתון "בילד" הגרמני הידוע בנטייתו הפרו-ישראלית מדווח כי ישראל תחל במבצע קרקעי בדרום לבנון במחצית השנייה של יולי, "אם חיזבאללה לא יפסיק להפגיז את הצפון".

תקיפה ישראלית בלבנון. צילום: אייל מרגולין / פלאש 90.

העיתון הגרמני "בילד" שידוע בסקירתו האוהדת כלפי ישראל דיווח אמש (שני) כי נקבע תאריך למבצע קרקעי ישראלי בלבנון. הדיווח בעיתון ציטט "מקורות דיפלומטיים מערביים" שמסרו כי המבצע הקרקעי נגד חיזבאללה יחל במחצית השניה של חודש יולי, כל עוד ארגון הטרור "לא יפסיק להפגיז את ישראל".

בעיתון נכתב כי ההערכות למבצע קרקעי מתבססות על כך שארגון הטרור חיזבאללה "לא מתכוון להפסיק להפגיז את ישראל". זאת בשעה ששר הביטחון יואב גלנט הודיע בישיבת הקבינט שנערכה בסיום ביקורו בארה"ב בשבוע שעבר, כי הוא הבהיר לגורמים האמריקנים שישראל מעוניינת בהסדר מדיני ולא במלחמה: "אמרתי לאמריקנים שאנחנו לא אלה שרוצים במלחמה בצפון, ואם נגיע להסדר שירחיק אותם מהגבול, זה מקובל", אמר גלנט.

בתוך כך הוסיף שר הביטחון בביקור שערך בגבול הצפון: "אנחנו לא מחפשים מלחמה אבל אנחנו מוכנים אליה. ואנחנו נגיע לצומת, זאת תהיה צומת T גם עבור האויב וגם עבורנו. אם הוא יבחר ללכת במלחמה אנחנו נדע מה לעשות, אם הוא יבחר ללכת להסדרה אנחנו נענה לעניין הזה".

מפקד חיל האוויר בטקס: "חמאס יוכרע בקרוב. למול חיזבאללה בצפון אנו מוכנים"

בחיזבאללה לעומת זאת נשמעים קולות אחרים. לא מזמן התראיין גורם חיזבאללה ל"וושינגטון פוסט" והבהיר כי הארגון "מוכן לעצור את התקיפות רק אם תהיה הפסקה בפעולות האיבה בעזה, ואינו מתכוון לדון בהסכמים כלשהם עד שהמלחמה תופסק". עם זאת, חרף המדיניות המוצהרת של החיזבאללה, דיווח ה"וושינגטון פוסט" בסוף השבוע כי האמריקנים סבורים שניתן להגיע להסדר עם ארגון הטרור גם ללא הפסקת אש בעזה.

ארה"ב מבהירה לחיזבאללה: "וושינגטון תעזור לישראל להגן על עצמה"

לשם מתן הפרופורציה הראויה לדיווח זה, יש לציין כי זו לא הפעם הראשונה בה מדווחים בעולם על מבצע קרקעי ישראל בלבנון. בתחילת השנה, בחודש ינואר, דיווח ה"וושינגטון פוסט" כי ישראל מתכוונת להתחיל במבצע. כמו כן במרץ דיווח עיתון אל-אח'באר הלבנוני, שמזוהה עם חיזבאללה, כי אם לא יגיע ארגון הטרור להסדר מדיני עד ה-15 למרץ, תפתח ישראל במלחמה.

 

 

שתפו כתבה זו:

0 0 הצביעו
דירוג הכתבה
guest
0 תגובות
משוב מוטבע
הצג את כל התגובות
טוען עוד כתבות
דילוג לתוכן