דיווחים לבנוניים: החיסול היום; הבכיר ביותר מאז תחילת המערכה

בדיווחים מלבנון נמסר על חיסולו של אבו עלי נאסר, מפקד בכיר בחיזבאללה, בתקיפת כטב"ם באזור אל-חוש. נאסר, שימש מפקד יחידת "עזיז" האחראית על אזור נרחב בדרום לבנון, נחשב לבכיר ביותר שחוסל על ידי ישראל בלבנון עד כה. אדם נוסף נהרג בתקיפה, כאשר ישנם דיווחים לא מאומתים על מות בנו של נאסר. חיזבאללה טרם אישר רשמית את הדיווחים.

צילום אייל מרגולין/פלאש 90

מקורות תקשורת לבנוניים מסרו היום (רביעי) כי אבו עלי נאסר, הידוע גם כ"אבו נעמה", מפקד בכיר בארגון חיזבאללה, חוסל בתקיפת כטב"ם. האירוע התרחש באזור אל-חוש, דרומית-מזרחית לעיר צור. לפי הדיווחים, אדם נוסף, שזהותו טרם נחשפה, נהרג גם הוא בתקיפה.

גורמי ביטחון בלבנון אישרו כי נאסר היה מפקד יחידת "עזיז" בחיזבאללה, תפקיד המקביל בדרגתו ל"אבו טאלב", שנחשב עד כה לבכיר ביותר שחוסל על ידי ישראל בלבנון. יחידת עזיז אחראית על אזור נרחב מדרום לבנון ועד לעמק הבקאע.
נאסר היה תושב העיירה חדאת'א בדרום לבנון, אזור שהיה מטרה לתקיפות צה"ל מאז תחילת הלחימה. ישנם דיווחים לא מאומתים כי גם בנו נהרג בתקיפה. עד כה, ארגון חיזבאללה לא הוציא הודעה רשמית המאשרת את מותו של נאסר.

בתוך כך, שר הביטחון יואב גלנט רמז לפעילות בלבנון שצה"ל עומד לבצע בקרוב: "הטנק שנמצא כאן ואתם מטפלים בו אחרי שהוא יוצא מהקרב, יודע להגיע עד הליטני, ואנחנו את המהלך הזה בלבנון נחושים לעשות אם יהיה צורך".
"אנחנו מכים את חיזבאללה כל יום מכות קשות מאוד ואנחנו גם נגיע למצב של מוכנות מלאה לעשות כל פעולה שנדרש בלבנון, או להגיע להסדרה מעמדה של כוח. אנחנו מעדיפים הסדרה, אבל אם המציאות תכפה עלינו, אנחנו נדע להילחם". את הדברים אמר היום השר בשיחה לחיילים בכניסה לרפיח.

שתפו כתבה זו:

0 0 הצביעו
דירוג הכתבה
guest
0 תגובות
משוב מוטבע
הצג את כל התגובות
טוען עוד כתבות
דילוג לתוכן