דובר צה"ל: ראש אמ"ן לא אמר את הדברים המיוחסים אליו

בניסיון למצוא הסברים: בחדשות N12 פורסם כי האלוף (במיל') אהרון חליוה טען כי הסיבה שלא נכח בדיון ערב מתקפת הפתע היא משום שעוזרו סבר כי לאור האינדיקציות המצב אינו מחייב להעיר אותו, אך בצה"ל מכחישים שדברים אלו נאמרו.

ראש אמ"ן הפורש אהרון חליוה. קרדיט: אורן בן חקון / פלאש 90.

דובר צה"ל מכחיש את הידיעה שפורסמה הבוקר (שלישי) בחדשות N12, לפיה ראש אמ"ן הפורש, האלוף אהרון חליוה, טען במעגל מצומצם כי הסיבה שלא נכח בשיחת ההתייעצות הקריטית עם הרמטכ"ל בשעה 4:00 בבוקר בלילה בין ה-6-7 באוקטובר, כי היא עוזרו החליט שהמצב אינו מחייב להעיר אותו.

תוצאות השיחה שהתנהלה בהשתתפות הרמטכ"ל, אלוף פיקוד דרום, ראש אגף מבצעים ואחרים, היו להמתין לבוקר ולא להעלות כוננות. לפי הדיווח שלראשונה פורסם אמש ב"מהדורה המרכזית" של ערוץ 12, האלוף חליוה טען כי הסיבה שהוא לא הצטרף היא משום שנ', עוזרו האישי לענייני מודיעין סבר כי המצב אינו מחייב להעיר אותו ולהעלות אותו לשיחה, ומשום שלמרות שהיו אינדקציות וסימנים מעידים, ההערכה היתה "לא הרמטית".

השיחה קרתה בזמן שהיה ניתן להשיג באופן תיאורטי את חליוה, שאומנם נפש באילת אך השתתף בשיחת ועידה אחרת באותו לילה.

מצה"ל נמסר בתגובה לפרסום ש"הדברים המיוחסים לא נאמרו ע"י ראש אמ"ן".

בין אם האלוף חליוה אמר דברים אלו ובין אם לאו, הידיעה שפורסמה ב-N12 מצטרפת למגמה, אשר כבר מתחילת המלחמה מחפשת "אשמים" במחדל הנורא, ובדרישה בלתי פוסקת מראשי הצבא והמדינה "לקחת אחריות" על המעשים. ראש אמ"ן אהרון חליווה הוא הראשון מבין הבכירים שכיהנו בזמן ה-7 באוקטובר להתפטר בעקבות קריאות אלו.

לצד זאת, קולות אחרים בעם ובהנהגה קוראים לשמור את שלב הקמת וועדות החקירה והביקורת לאחר המלחמה, זאת על מנת לשמר תחושת אחדות וכוח, ניצול כל המשאבים למלחמה באויב ולא למלחמה פנימית – זאת עד להירגעות המצב הבטחוני, או-אז יתפנו כל הבכירים שתחת הנהגתם פרצה המלחמה לתת דין וחשבון מלא ולפנות את מקומם להנהגה חדשה.

שתפו כתבה זו:

0 0 הצביעו
דירוג הכתבה
guest
0 תגובות
משוב מוטבע
הצג את כל התגובות
טוען עוד כתבות
דילוג לתוכן