גנץ הודיע על פרישתו מהממשלה

שמונה חודשים לאחר שהוקמה ממשלת החירום הלאומית, הודיע יו״ר המחנה הממלכתי על פרישת מפלגתו מהממשלה.

גנץ ולפיד. ויקיפדיה

יו"ר המחנה הממלכתי השר בני גנץ כינס הערב (ראשון) מסיבת עיתונאים שבה הוא הודיע על החלטתו ממשלת האחדות שהוקמה עקב מצב החירום בפתח המלחמה. "אחרי 7 באוקטובר, כפי שעשו מאות אלפי ישראלים פטריוטים, גם חבריי ואני – התגייסנו. עשינו זאת למרות שידענו שזו ממשלה רעה. עשינו זאת בגלל שידענו שזו ממשלה רעה", פתח גנץ.

גנץ נימק: "הקמנו ממשלת חירום מתוך שותפות גורל, לא מתוך שותפות פוליטית. חודשים אחרי אסון אוקטובר, המצב במדינה ובחדר קבלת ההחלטות השתנה. נתניהו ושותפיו, הפכו את האחדות לקריאה נרגשת – ללא כיסוי במציאות. החלטות אסטרטגיות גורליות נתקלות בהססנות ודחיינות משיקולים פוליטיים״.

"בכנות, להיכנס לממשלה, הייתה החלטה פשוטה. לצאת, כשחטופינו במנהרות החמאס, כשתושבי הצפון הרחק מבתיהם, ואלפי לוחמים בחזית – זו החלטה מורכבת ומייסרת. לשתי ההחלטות מכנה משותף אחד: טובת מדינת ישראל. ניסינו להשפיע על כיוון הספינה בחדרים הסגורים. האמת היא: שהמציאות לא פשוטה המערכה תארך שנים. לא אבטיח לכם ניצחון קל ומהיר. מגיע לכם יותר מהבטחות ריקות".

בתום נאום הפרישה של גנץ כתב רה״מ נתניהו ברשת ה-x שלו: ״בני, זה לא הזמן לנטוש את המערכה – זה הזמן לאחד את הכוחות". נתניהו הבהיר: "דלתי תישאר פתוחה לכל מפלגה ציונית שמוכנה להיכנס תחת האלונקה ולסייע בהבאת הניצחון על אויבינו והבטחת ביטחון אזרחינו".

שתפו כתבה זו:

0 0 הצביעו
דירוג הכתבה
guest
0 תגובות
משוב מוטבע
הצג את כל התגובות
טוען עוד כתבות
דילוג לתוכן