גל בנייה חסר תקדים בישראל: אלפי יחידות דיור חדשות בערים שונות

ישראל חווה גל בנייה חסר תקדים, במסגרתו מתוכננות אלפי יחידות דיור חדשות בערים שונות ברחבי הארץ. תוכניות אלו צפויות להגדיל משמעותית את אוכלוסיית הערים ולשנות את פניהן.

צילום: נתי שוחט/פלאש90

בערים רבות ברחבי ישראל מתוכננות ונבנות בימים אלו אלפי יחידות דיור חדשות במסגרת גל בנייה חסר תקדים. תוכניות אלו צפויות להגדיל משמעותית את אוכלוסיית הערים ולשנות את פניהן.

נתיבות:
בעיר נתיבות אושרה תוכנית ענק להקמת רובע מגורים חדש, שתוסיף כ-80 אלף תושבים ל-51 אלף תושבי העיר הקיימים. התוכנית כוללת 16 אלף יחידות דיור חדשות, 470 דונם עבור מבני ציבור, כמיליון מ"ר עבור שטחי מסחר ותעסוקה, 540 דונם של שטחים פתוחים וטיילת לאורך נחל חנון. בדרום מזרח העיר יוקם מתחם תעסוקה חדש בסמוך למסוף מטענים של רכבת ישראל.

כרמיאל:
בכרמיאל יוצא לדרך פרויקט "גבעת צוף-כמון", במסגרתו ייבנו אלפי יחידות דיור חדשות בשכונת אריאל שרון. הפרויקט, שאושר על ידי ועדת השרים לענייני פנים, יכלול כ-7,000 יחידות דיור, שטחי מסחר, תעסוקה ומוקדי ציבור. המתחם ימוקם על גבעות צוף וכמון, מדרום מזרח לנחל שזור, על עתודות הקרקע הפנויות האחרונות של כרמיאל.

בניין הרכבת בכרמיאל | ויקיפדיה

חדרה:
בחדרה נחתם הסכם פיתוח להקמת 4,500 יחידות דיור נוספות בשלב ב' של שכונת הפארק. התוכנית כוללת גם את תוכנית מתחם 17, הכוללת כ-1,500 יחידות דיור מדרום-מערב למרכז העיר. שכונת פארק מרכז ממוקמת מזרחית למרכז העיר חדרה, על שטח של כ-650 דונם בבעלות פרטית. יחידות הדיור ייבנו במבני מגורים בני 29-3 קומות. 100 יחידות יוקצו לדיור מוגן ו-1,064 יוקצו לדירות קטנות.

תוספת יחידות דיור חדשות תסייע לצמצם את מחסור הדיור בישראל. הפיתוח של שכונות חדשות יביא ליצירת מקומות עבודה חדשים. התוכניות כוללות גם פיתוח של שטחים ירוקים ותשתיות חדשות, שישפרו את איכות החיים של התושבים.

לסיכום, גל הבנייה בישראל הוא הזדמנות גדולה לשיפור איכות החיים של התושבים ולהקלה על משבר הדיור. עם זאת, חשוב לוודא שהפיתוח יתבצע בצורה אחראית ובהתאם לצרכים של הערים והתושבים.

שתפו כתבה זו:

0 0 הצביעו
דירוג הכתבה
guest
0 תגובות
משוב מוטבע
הצג את כל התגובות
טוען עוד כתבות
דילוג לתוכן