גלנט על חיבור החשמל לעזה: "שומרים לעצמנו גם את 'המאפשרים' בשדה הקרב"

חיבור החשמל הישראלי למתקן התפלה בעזה, שאושר על ידי שר הביטחון יואב גלנט, מהווה צעד אסטרטגי משמעותי לישראל. לצד הישגי הלחימה המדווחים, החלטה זו מדגימה את יכולתה של ישראל לנהל את המערכה תוך שמירה על האינטרסים הביטחוניים וההומניטריים שלה.

צילום חיים גולדברג/FLASH90   

בתחילת החודש אישר שר הביטחון, יואב גלנט, חיבור חשמל ישראלי למתקן התפלה בעזה. ההחלטה הינה צעד דרמטי מפני שזו הפעם הראשונה מאז פרוץ המלחמה ב-7 באוקטובר שנעשה מהלך של חברת החשמל העזתית בביצוע עבודות תשתית.
לפי הסבר מתאם פעולות הממשלה בשטחים (מתפ"ש), ההחלטה להפעיל את מתקן ההתפלה נובעת משיקולים הומניטריים מובהקים. המטרה העיקרית היא למנוע התפרצות מחלות וזיהום ברצועת עזה, אשר עלולים להוות סיכון גם לאוכלוסייה הישראלית. במסמך רשמי שהועבר למתפ"ש, הגדיר המזכיר הצבאי של שר הביטחון את הפעלת מתקן ההתפלה כ"צורך הומניטרי בסיסי".

הבוקר במליאת הכנסת התייחס השר גלנט להחלטה ואמר: "חיסלנו או פצענו 60 אחוז ממחבלי החמאס. פירקנו את 24 הגדודים או את רובם המכריע. השבנו מחצית מהחטופים ואנו נחושים להשיב את השאר. מערכת הביטחון נחושה להשיג את מטרות המלחמה ולהשלים אותן. כדי שנוכל לעשות את הדברים האלו מן הראוי שנשמר לעצמנו גם את 'המאפשרים' בשדה הקרב".

חידוש אספקת החשמל לעזה: בין הכרח הומניטרי לביקורת פוליטית

החלטת שר הביטחון לחבר חשמל למתקן ההתפלה בעזה מייצגת צעד חשוב לקראת שיפור המצב ההומניטרי ברצועה, תוך שמירה על האינטרסים הביטחוניים של ישראל. מהלך זה, לצד ההתקדמות המשמעותית בהשגת מטרות המלחמה כפי שתיאר השר גלנט, מדגיש את יכולתה של ישראל לאזן בין צרכים ביטחוניים והומניטריים.

על רקע חקירת החשד לרצח מחבל נוח'בה ב-7.10, אמר השר: "כל אדם שלקח נשק ורצה להרוג את מבקשי נפשנו ב-7 באוקטובר ראוי להוקרה. אל מול פני הרוע החובה שלנו להגן על עצמנו. הכלל שחל – הבא להורגך השכם להורגו. את ההליכים נעשה לפי החוק והדין מבלי לשכוח מה מוטל עלינו".

"נמצה את הדין עם כל מי שפעל כנגד אזרחי ישראל – בין אם מדובר במחבל מוצהר ובין אם מדובר באזרח שהשתתף בפעילות הרצח המתועבת. בנושא הזה לא יהיו פשרות", המשיך השר.

"לוחמי צה"ל לחמו בגבורה ובלמו בימים הראשונים והעבירו לאחר מכן את המלחמה לשטח האויב בהתקפה עזה. אנו אומר בצורה הברורה ביותר שמערכת הביטחון כולה נחושה למצות את הדין עם כל אחד ואחד שפעל נגד אזרחי ישראל. נמצה את הדין עם כולם, בין אם במעצר ובין אם בחיסול. יש רק שתי אפשרויות לאנשים האלה – בית הכלא או בית הקברות. לא מדובר פה על קרב או מלחמה, מדובר פה על השפל האנושי הגרוע ביותר, הפעולה של חיות האדם האלו, ואנו נמצה עימם את הדין. הכלל שחל הוא הבא להורגך השקם להורגו. בנושא הזה לא יהיו פשרות. נפעל בהתאם לחוק ולדין, אבל בלי לשכוח מה מוטל עלינו".

עוד אמר גלנט: "אין מקלט ואין מקום בטוח למי שהשתתף בטבח נגד אזרחי ישראל, נביא אותו לדין. הפעולה של צה"ל שהביאה לחיסול כ-14 אלף מחבלים ולמיטוט מסגרות חמאס היא למעשה העדות למה שאני אומר. נתקוף ואנחנו תוקפים מחבלים. הכול ייעשה בהתאם לחוק ובהתאם לצורך המבצעי כאשר המשימה ברורה. בקצה נגיע לכולם".

שתפו כתבה זו:

0 0 הצביעו
דירוג הכתבה
guest
0 תגובות
משוב מוטבע
הצג את כל התגובות
טוען עוד כתבות
דילוג לתוכן