גלנט ללוחמים ברפיח: "החמאס נשחק ולא מצליח להתאושש"

שר הביטחון יואב גלנט קיים הערכת מצב ברפיח עם מפקד אוגדה 162, תת אלוף איציק כהן ומפקדי החטיבות הלוחמות בשטח. לדבריו: "אנחנו סוגרים למעשה את האוויר של חמאס".

צילום: תומר נויברג/פלאש90

שר הביטחון יואב גלנט קיים היום (ראשון) הערכת מצב ברפיח עם מפקד אוגדה 162, תת אלוף איציק כהן ומפקדי החטיבות הלוחמות בשטח. בהערכת המצב הוצגו לשר הפעילויות המבצעיות של חטיבות צה״ל מעל ומתחת לקרקע, לפירוק גדודי החמאס ותשתיות הטרור במרחב.

בהמשך, שר הביטחון נפגש עם הלוחמים בסדיר ובמילואים ובראשית דבריו הביע את הערכתו לאוגדה "הרבה הערכה לאוגדה 162 על כל יחידותיה, ממפקד האוגדה ועד הלוחמים בשטח – בסדיר ומילואים, התוצאות הן מאוד מרשימות, הפעולה של חטיבות החי"ר, השריון, ההנדסה, בשילוב עם הארטילריה, הכל ביחד בתמיכה אווירית, מודיעינית, וכשצריך גם ימית – התוצאות הן מרשימות מאוד״.

אחר כך המשיך השר ואמר כי ״הלחימה כאן ברפיח מסמנת דבר מאוד חשוב, אנחנו סוגרים למעשה את האוויר של חמאס – מעבר רפיח, המנהרות. התוצאה היא – אין להם מאיפה להתחמש, אין להם מאיפה להצטייד, אין להם דרך להביא תגבורות, אין להם דרך לטפל בנפגעים שלהם ואת הדבר הזה אנחנו רואים היטב״.

לדבריו ״הרוח קרב שלהם נשברת ולמעשה הזמן עובד נגדם, לא בעדם. בניגוד לסיפורים של כמה אנשים שנמצאים במנהרות צועקים ומשדרים לכאלה שנמצאים במלונת בקטר וכל הסיפור הזה עושה הרבה רעש תקשורתי, בפועל החמאס, בפעולה שאתם עושים, במרחבים האלה, כאן אנחנו בלב שאבורה, אבל זה בכל מקום, החמאס נשחק, משמידים את המנהרות, משמידים את אמצעי הלחימה, מגיעים למקומות שהוא לא חלם שנגיע אליהם, בעומקים גדולים מתחת לקרקע, פועלים מעל הקרקע, והדבר הזה הוא מאוד חשוב״.

בסיום דבריו חיזק שר הביטחון את הלוחמים ״אנחנו נמשיך ונעצים עד שנגיע למצב שאנחנו חונקים את הצינור אוויר שלהם ולא מאפשרים להם לבנות את הכוח שלהם מחדש – זאת המטרה של הפעולה הזאת ואוגדה 162 ואתם בתוכה מבצעים את זה בצורה הטובה ביותר. אז הרבה הערכה, תודה רבה על כל מה שאתם עושים, ולאנשי מילואים במיוחד אני רוצה להגיד – זה מחמם את הלב לראות שאנשים נמצאים 9 חודשים בלחימה ומרימים את הראש וממשיכים הלאה, זה מרשים מאוד".

שתפו כתבה זו:

0 0 הצביעו
דירוג הכתבה
guest
1 תגובה
משוב מוטבע
הצג את כל התגובות
trackback
בא על עונשו: חוסל בכיר בממשלת חמאס - רגע חדשות
8 ימים לפני

[…] גלנט ללוחמים ברפיח: "החמאס נשחק ולא מצליח להתאושש" […]

טוען עוד כתבות
דילוג לתוכן