גיבור ישראל: מת מפצעיו סמל יאיר רוטמן ז"ל שנפצע בתקרית הקודמת ברפיח

הלוחם נפצע לאחר שנכנס עם חבריו הלוחמים למבנה שנשארו בו מטעני חבלה

סמל יאיר רויטמן ז"ל. קרדיט: דובר צה"ל.

מספר ההרוגים באסון הקודם שברפיח עלה לחמישה. דובר צה"ל התיר לפרסום כי סמל יאיר רויטמן, לוחם בהכשרה בסיירת גבעתי, בן 19 מקרני שומרון, מת מפצעיו לאחר שנפגע בפיצוץ המבנה. בתקרית נפלו גם רס"ן טל פשבילסקי, סמ״ר איתן קרלסברון, סמל אלמוג שלום וסמל יאיר לוין. רויטמן ז"ל נפצע קשה כמו חמישה אחרים בתקרית.

בקרני שומרון ספדו לו: "לצערנו קיבלנו את ההודעה המרה, על מותו של גיבור ישראל, יאיר רויטמן, יאיר הוא בן לאיתן וריקי, אח לאלקנה, אפרת, הודיה, מעיין והדס. מלח הארץ, מטובי בנינו. מותו נקבע בבית החולים, לאחר מאבק ממושך".

הפיצוץ אירע שעה שהכוח סרק מבנים חשודים בשכונת שאבורה ברפיח. בתוך כך התקרב הכוח, בפיקוד המ"פ למבנה בו לפי החשד שהו מחבלים חמושים, והשליכו מטעני נפץ פנימה כדי ליצור פיצוץ של מטעני חבלה שהחמאס הטמין במקום. לאחר מכן נכנסו למבנה, אז הופעלה שרשרת מטענים רבת עוצמה שהובילה לפיצוץ עז ולהקרסת המבנה.

הלוחמים מחוץ למבנה התחילו מייד בחילוץ הלכודים מתחת ההריסות, ותוך דקות הגיעו למקום לוחמי חילוץ והצלה של פיקוד העורף. מבדיקה של הצבא עלה כי הבניין היה מחובר למנהרה, שהבית עצמו היה שייך למחבל חמאס שהיה בין המעורבים ככל הנראה בחטיפת גלעד שליט.

יהיה זכרו של סמל יאיר רוטמן ז"ל ברוך.

שתפו כתבה זו:

0 0 הצביעו
דירוג הכתבה
guest
0 תגובות
משוב מוטבע
הצג את כל התגובות
טוען עוד כתבות
דילוג לתוכן