גבורה בג'נין: לא משאירים פצועים בשטח

במהלך פעילות של כוחות צה"ל במחנה הפליטים ג'נין, התחוללה תקרית קשה בה נפצעו חיילים רבים ונהרג חייל אחד - אך גם נחשפו שוב הגבורה והערכים המלווים בכל עת את כוחותינו.

מפעילות צה"ל בג'נין

בלילה האחרון (רביעי) התחוללה תקרית קשה במהלך פעילות של צה"ל בשומרון, כאשר כוחות של חטיבת כפיר נכנסו אל מחנה הפליטים ג'נין בפעילות שגרתית למעצר מבוקשים. פעילויות כגון אלו מתחוללות באופן כמעט קבוע, ומאז פרוץ המלחמה מסייעות מאוד לבלימת הסיכוי להתחממות הגזרה באיו"ש, ובכך לשמור על חיי האזרחים הישראלים באזור ולמנוע פיצול קשב מהותי נוסף של צה"ל.

ע"פ התחקירים הראשוניים, נראה כי מדובר היה בפיגוע מטען כפול: ראשית פגע מטען שהוטמן בעומק האדמה (יותר ממטר – דבר שמסביר מדוע חישופי ה-D9 לא סייעו במציאתו) ברכב ממוגן של התאג"ד, ורוב יושביו נפצעו באופן קל. למקום זינק באופן מיידי כוח מסיירת חרוב שנע בצורה רגלית, בהובלת סגן אלון סאקאג'יו בן ה-22 – ואז התחולל פיצוץ שני ועוצמתי יותר, בו נהרג סאקאג'יו ונפצעו חיילים רבים נוספים. כוחות צה"ל רבים הופנו לזירה כדי לסייע לנפגעים ולפנותם מחוץ לאזור הקרבות.

הפיגוע מעיד על שכלול מסוים ביכולות המחבלים הפועלים במחנה הפליטים – מהטמנה עמוקה יותר של מטענים, ליכולות טובות בהפעלתם מרחוק, וכן כנראה יכולות תצפות מודיעיניות שפשרו להם להפעיל את המטען ברגעים הנכונים. אך התקרית גם מעידה טובות על ערכי צה"ל – חתירה למגע וסיוע לפצועים, יחד עם מצוינות והשלמה של המשימה בהצלחה למרות הפגיעה הבלתי-מתוכננת בכוחותינו.

סאקאג'יו, תושב חדרה שהותיר אחריו הורים ושני אחים, הועלה לדרגת סרן לאחר מותו. "העיר חדרה כואבת ומתאבלת על נפילתו של בן העיר, אלון סאקאג׳יו," ספד לו ניר בן חיים, ראש עיריית חדרה. "כשנשאל אלון בפרויקט של מחלקת הנוער בעיר, מה הכי ישראלי בעיניך? התשובה שלו הייתה ברורה – 'לשרת את המדינה'. אלון גדל, התחנך והדריך, ולמרות גילו הצעיר כנער מעורב, אינטליגנט, חברותי ומבריק – השפיע על חניכים, תלמידים ותלמידות. הערכים בהם האמין ובהם דבק הועברו גם להם, כך שיהדהדו עוד שנים רבות".

שתפו כתבה זו:

0 0 הצביעו
דירוג הכתבה
guest
0 תגובות
משוב מוטבע
הצג את כל התגובות
טוען עוד כתבות
דילוג לתוכן