בתקווה לחולל שינוי: תיעוד חטיפת התצפיתניות יפורסם הערב

הסרט המצונזר יפורסם הערב לתקשורת ויציג את חטיפת התצפיתניות מבסיס נחל עוז לשבי החמאס.

קרדיט: דובר צה"ל

מטה משפחות החטופים הודיע כי הוריהן של התצפיתניות לירי אלבג, קרינה ארייב, אגם ברגר, דניאלה גלבוע ונעמה לוי, שנחטפו בשמחת תורה מבסיס נחל עוז ונמצאות בשבי חמאס כבר 229 ימים, הסכימו לשחרר הערב בשעה 18:00 את סרטון החטיפה של בנותיהן לציבור ולתקשורת, כפי שתועד ממצלמות הגוף של מחבלי חמאס ב-7.10.

הסרטון באורך 3:10 דקות, הוא נערך וצונזר והוסרו ממנו חלקים קשים לצפייה – שבהם רואים בין היתר את הנרצחים הרבים בבסיס נחל עוז, נרצחים במיגונית בבסיס וקטעים נוספים של אלימות קשה.

על פי המטה, הסרטון קשה לצפייה ומציג את האלימות וההשפלה שעברו הבנות, ואת תחושת האימה שאחזה בהן. ויש בו כדי להאיץ ולעורר את הממשלה להתאמץ יותר להשיב אותן הביתה.

אלי אלבג, אביה של התצפיתנית החטופה לירי אלבג, אמר:
"ראינו את הסרטון. לחלק מהמשפחות היה קשה לראות. חלק מהאימהות לא היו מסוגלות לראות את הסרטון וטרם צפו בו. אנחנו צריכים להבין שהמראות שם נוראיים. מול עיניהן יש נרצחות. אני מדבר ואני בסערת רגשות כי יש לי גם דברים שמפריעים, אבל החלטנו להוציא את הסרטון בגלל גרירת הרגליים של ראש הממשלה בנושא החטופים".

הוא הוסיף כי: "אנחנו לא הסכמנו בהתחלה לחשוף את הבנות שלנו. זה סרטון מזעזע. אני מדבר ואני מנסה שמי שצופה בתמונות סטילס ינסה לחשוב שהבת או שהבן שלו עוברים כזה דבר. מה אפשר לעשות? החלטנו 'להתפשט בטלוויזיה' ולחשוף את הדבר הכי אינטימי, כי אנחנו רוצים שהממשלה שלנו תתעורר, שתשחרר לנו את הילדים. אני רואה את הילדה שלי עם פחד בעיניים ולאף אחד במדינה שלנו לא אכפת. תתעוררו".

כזכור, בבסיס נחל עוז נרצחו בטבח הנורא 15 תצפיתניות שהיו בבסיס. עוד 7 נחטפו לעזה והן בעודן בחיים. החיילת אורי מגידיש חולצה על ידי כוחות צה"ל במבצע הירואי לאחר 23 ימים בעזה. אך החיילת נועה מרציאנו ז"ל נרצחה בידי המחבלים בעודה בשבי ובמהלך מבצע הוחזרה גופתה על ידי צה"ל לקבר ישראל.

שתפו כתבה זו:

0 0 הצביעו
דירוג הכתבה
guest
0 תגובות
משוב מוטבע
הצג את כל התגובות
טוען עוד כתבות
דילוג לתוכן