בשורה להורים: סבסוד רטרואקטיבי על מעונות יום ומשפחתונים לזכאים

מהלך חדש של שר האוצר בצלאל סמוטריץ' מאפשר לבעלי משפחות שחוו פגיעה כלכלית עקב המלחמה ועומדים בתנאי הזכאות, לקבל סבסוד רטרואקטיבי עבור מעונות יום ומשפחתונים

freepik

מהלך חדש של משרד האוצר נועד לספק תמיכה למשפחות שחוו פגיעה כלכלית בעקבות המלחמה. במסגרת החוק החדש יוענקו החזרים רטרואקטיביים למשפחות שנמצאו זכאיות לסיוע. היוזמה נעשתה בשיתוף עם האגף לעידוד תעסוקת הורים ומעניקה לקבוצות האוכלוסייה המוגדרות בחוק זכאות לתמיכה רטרואקטיבית בעלות שכר לימוד במעון במשפחתון או בצהרון מתחילת השנה או מיום כניסת הילד למסגרת לפי המאוחר.

האגף לעידוד תעסוקת הורים מאמץ את עקרונות רוח חוק דחיית המועדים שנחקק במסגרת הוראת שעה בעקבות המלחמה, שנותן דיחוי לפסקי דין, תשלומים או גביות לרשות ומעניק לקבוצות האוכלוסייה המוגדרות בחוק זכאות לתמיכה רטרואקטיבית בעלות שכר לימוד במעון במשפחתון או בצהרון מתחילת השנה או מיום כניסת הילד למסגרת לפי המאוחר.

חוק זה מיטיב עם משפחות שחוו פגיעה כלכלית בעקבות המלחמה. אפשר למצוא בין הזכאים אוכלוסיות כגון חיילים, שוטרים, מפונים, פצועי גוף ונפש ועוד. (אפשר לבדוק זכאות באתר משרד העבודה).

התנאים לקבלת הסבסוד רטרואקטיבי:

• השתייכות לאחת מקבוצות האוכלוסייה המוגדרות בחוק.

• הוגשה בקשה להשתתפות בעלות שכר לימוד במעון במשפחתון או בצהרון עד ליום 29.02.2024;

• הפעוט נכנס למסגרת לפני יום 01.01.2024.

עמידה בכל תנאים אלה במצטבר תאפשר זכאות לתמיכה בעלות שכר הלימוד באופן רטרואקטיבי מתחילת שנת הלימודים או מיום כניסת הילד למסגרת, לפי המאוחר.

שר האוצר בצלאל סמוטריץ מסר: ״ממשיכים לבצר את חומת המגן האזרחית של אזרחי ישראל במטרה לחזק את העורף ולנצח את המערכה. אנחנו עומדים לצד ההורים כדי לוודא שהנטל לא יפול על כתפם. אנשי המקצוע במשרד האוצר יחד עם משרד העבודה בנו מתווה מתואם כדי להקל על ההורים בעת המלחמה. חיזוק העורף זו משימה לאומית, יחד ננצח״.

שתפו כתבה זו:

0 0 הצביעו
דירוג הכתבה
guest
0 תגובות
משוב מוטבע
הצג את כל התגובות
טוען עוד כתבות
דילוג לתוכן