בשווי 30 מיליון ש"ח: מיזם משותף ראשון מסוגו יסייע לנפגעי המלחמה

משרד הרווחה והביטחון החברתי, הקרן לידידות ומפעל הפיס משיקים מיזם משותף לסיוע לנפגעי המלחמה.

שר הרווחה והביטחון החברתי יעקב מרגי. קרדיט: מרים אלסטר/פלאש 90.

משרד הרווחה והביטחון החברתי, בשיתוף עם הקרן לידידות ומפעל הפיס, מקימים מיזם חדש שמטרתו לסייע לאזרחים שנפגעו במלחמה. המיזם, שיפעל מה-2 ביוני 2024 ועד ה-31 באוקטובר 2024, נועד להעשיר את ארגז הכלים של שירותי הרווחה ברשויות המקומיות ולאפשר סנכרון יעיל בין התקציבים המושקעים על ידי כל ארגון.

שר הרווחה והביטחון החברתי, יעקב מרגי, הדגיש את חשיבות שיתוף הפעולה:

"משרד הרווחה משקיע מפרוץ המלחמה משאבים רבים לסיוע ופיתוח מענים ייעודיים לנפגעי המלחמה. שיתוף הפעולה עם הקרן לידידות ומפעל הפיס הוא מבורך ומכפיל כוח. המשרד זכה לשיתוף פעולה מוצלח עם שני הגופים בעבר וכעת החלטנו לאחד כוחות על מנת לתת את המענים הטובים ביותר לאזרחים שנפגעו במלחמה וזקוקים לסיוע. אני מודה לנשיאת הקרן יעל אקשטיין וליושב ראש מפעל הפיס, אביגדור יצחקי על ההירתמות שלהם למען אזרחי ישראל".

נשיאת הקרן לידידות, יעל אקשטיין, הסבירה על מעורבות הקרן במיזם:

"עם פרוץ המלחמה, התגייסנו לסייע בכל דרך אפשרית בכל תחומי פעילותנו – רווחה, קליטת עלייה, ביטחון ושיפור המוכנות לחירום ועוד. באופן טבעי היה לנו חשוב לשתף פעולה עם משרד הרווחה כדי להגיע לכמה שיותר אזרחיות ואזרחים הזקוקים לסיוע. בזכות המיזם המשותף עם מפעל הפיס, יוכלו כעת לקבל מענה מיידי אלפי אנשים שנותרו ללא קורת גג, ללא מקורות מזון זמינים, ללא כסף וללא תחושת ביטחון. אני מודה לשותפינו במשרד הרווחה, עמם אנו עובדים בכל מצב ובכל עת על שיתוף הפעולה גם בחירום. אני כולי תקווה כי המלחמה תסתיים בהקדם כדי שכל מי שנפגעו ממנה יוכלו להתחיל ולשקם את חייהם. אנחנו נפעל כדי לסייע להם בכך".

יושב ראש מפעל הפיס, רואה חשבון אביגדור יצחקי, תיאר את תרומת מפעל הפיס למאמץ:

"מפעל הפיס פעל ללא לאות מתחילת המלחמה כדי לספק רשת סיוע נרחבת בצפון ובדרום למען רווחת התושבים והעביר עד כה עשרות מיליוני שקלים לטובת צרכים חיוניים בזמן מלחמה. כעת אנו משלבים ידיים עם משרד הרווחה והקרן לידידות על מנת להמשיך בסיוע חברתי ופרטני מתוגבר בקהילה ונעשה כל שביכולתנו על מנת להקל על התושבים שזקוקים ליד מושטת יותר מכל".

מיזם זה מדגיש את החשיבות של שיתוף פעולה בין גופים ממשלתיים וארגונים פרטיים בעתות משבר, ומבטיח סיוע מקיף ויעיל לאזרחים הנזקקים ביותר בתקופה מאתגרת זו.

שתפו כתבה זו:

0 0 הצביעו
דירוג הכתבה
guest
0 תגובות
משוב מוטבע
הצג את כל התגובות
טוען עוד כתבות
דילוג לתוכן