חילופי הדברים בין בן גביר לסמוטריץ': "כשהילדים מאוחדים בחזית, אנחנו חייבים להיות מאוחדים"

לאחר דברי שר האוצר בצלאל סמוטריץ' בועידת "מקור ראשון", כי המשטרה אינה אוספת את כלי הנשק הבלתי חוקיים מהחברה הערבית, אמר השר לביטחון לאומי כי בתקופה זו ראוי להימנע ממתקפות אישיות ולשמור על האחדות הלאומית.

צילום: יונתן סינדל/פלאש90

השר לביטחון לאומי, איתמר בן גביר השיב לביקורת שהעביר עליו שר האוצר סמוטריץ' הבוקר (ראשון), ומסר כי "כשהילדים של כולנו מאוחדים בחזית, אנחנו חייבים להיות מאוחדים ולא להיגרר למתקפות אישיות. הדברים של שר האוצר גורמים לשמאל לחכך ידיים בהנאה. למרות ההשתלחות מהשמאל ולצערי גם משותפים לדרך נמשיך בפרויקט כיתות הכוננות, חלוקת הנשקים והרתעת המחבלים בכלא בכל הכוח".

הדברים מגיעים לאחר ששר האוצר בצלאל סמוטריץ' ביקר את השר לבטחון לאומי איתמר בן גביר במרומז, בלי להזכיר את שמו, בוועידת "בין ביטחון לטכנולוגיה" של "מקור ראשון" והמרכז האקדמי לב. סמוטריץ' קבע כי "האיראנים בונים על ערביי ישראל באופן מפורש ל'כיבוש קרקעי'. בעניין הזה אנחנו רחוקים מלעשות את מה שצריך. ברגע האמת, לפי השאיפה האיראנית, הם עלולים להשתלב בתוכנית הכיבוש. צריך לאסוף את כלי הנשק ולמגר את התופעה. זה מסוכן מבחינות מסוימות, עוד יותר ממה שמעבר לגבול".

עוד הוסיף כי "המשטרה ומי שאמון עליה נכשלים טוטאלית" במשימת איסוף מאות אלפי כלי נשק בלתי חוקיים בחברה הערבית. "אנחנו נדרשים כאן לאימוץ מאמץ גדול במעשים ולא בדיבורים ובהכרזות", אמר סמוטריץ'. "לא פותרים את זה בתוספת נשקים לכיתות כוננות".

בדברים שנשא ציין סמוטריץ' כי "למשטר האיראני יש תוכנית הסדרה להשמדה קונבנציונלית של מדינת ישראל. היא מבוססת על מכת אש עצומה של עשרות אלפי טילים לכל רחבי הארץ ממקומות רבים בכל רחבי המזרח התיכון – בשילוב של כיבוש קרקעי ממספר זירות, כולל זירות פנים".

לדברי שר האוצר, "אין מנוס ממלחמה חדה ומהירה כדי להוציא את חיזבאללה מהמשחק ולשלול את היכולת שלו להיות חלק מהתוכנית הזו בשנים הקרובות. למלחמה בלבנון יהיו מחירים ואני לא מקל ראש בכך. מחירים מסוגים שונים – אבל כל מחיר שנשלם היום יהיה הרבה פחות ממה שנידרש לשלם חלילה בעתיד אם לא נפעל".

סליחה כדרך חיים: איריס חיים מגיבה בחיבוק לפוסט נגדה

תגובתו של בן גביר מעבירה בין היתר את המסר החשוב בימים אלו, והוא שגם אם לא מסכימים על הדרך, יש דרכים לומר את הדברים, כדי לשמור על הבית ולהגיע למטרה המשותפת לכולנו.

שתפו כתבה זו:

0 0 הצביעו
דירוג הכתבה
guest
0 תגובות
משוב מוטבע
הצג את כל התגובות
טוען עוד כתבות
דילוג לתוכן