במותם ציוו לנו את החיים: שבעה שמות נופלים הותרו לפרסום

2 לוחמי מילואים נפלו בקרב בצפון הרצועה, 5 שמות נופלים הותרו לפרסום מאסון הנגמ"ש

איתן ז"ל ורעיתו. באדיבות המשפחה.

הבוקר (ראשון) דובר צה"ל התיר לפרסום את שמותיהם של חמישה לוחמי צה"ל שנפלו אתמול בפיצוץ הנמר"ה ברפיח, במהלך קרב עז שהתרחש בשכונת תא-סולטאן במערב רפיח. במקביל, דובר צה"ל התיר לפרסום את שמותיהם של שני לוחמי שריון במילואים שנפלו בקרב בצפון הרצועה.

סרן (מיל׳) איתן קופלוביץ
קופלוביץ ז"ל, בן 28, מירושלים, שירת כקצין לוחם בגדוד חש״ן 129, חטיבה 8, נפל בקרב בצפון רצועת עזה.

איתן ז"ל ובנו התינוק. באדיבות המשפחה.
איתן ז"ל ורעיתו. באדיבות המשפחה.

בסרטון מיום הולדתו שחגג במילואים אמר איתן: "כל יום אני מרים את הראש מחדש ואני אומר – אין סיבה שזה יעבוד. אבל משהו עובד וזה ממש משמח אותי. הייתי מעדיף להיות עם אנשים אחרים ביום הולדת שלי, אבל זה לגמרי משמח וכיף להיות אתכם".

רס״ב (מיל׳) אילון ויס

ויס ז"ל, בן 49, תושב היישוב פסגות בבנימין. אילון, היה נשוי לנטע, אבא ל-7 ילדים וסב לנכדה. הוא התנדב למילואים ושירת מאז שמחת תורה כלוחם שריון.

ראש המועצה האזורית בנימין ישראל גנץ כתב לזכרו: "אילון חבר ושכן אהוב. מעמודי התווך של קהילת פסגות, בנה עם נטע רעייתו משפחה לתפארת. מחנך ואיש דגול. מאז שמחת תורה הוא בשירות מילואים כמתנדב. בעוד חצי שנה ימלאו לו 50 והוא לחם כשריונר כמו בחור צעיר. לפני כשבועיים חיתן את ביתו רחלי ובעוד שלושה שבועות תתחתן הבת הודיה. אין מילים בשעה הגדולה והקשה הזו. אנחנו כאן בפסגות ובבנימין נזכור את דרכו ומורשתו. נפילתו של אלון עם שאר הלוחמים הגיבורים מחייבת אותנו לדבוק בניצחון למענו הם מסרו את נפשם".

רס"ב אילון ויס ז"ל. באדיבות המשפחה.

סמל אליהו משה צימבליסט
צימבליסט ז"ל, בן 21, מבית שמש שירת כלוחם בגדוד 601, עוצבת עקבות הברזל (401), נפל באסון הנמר"ה ברפיח.

סמל אליהו משה צימבליסט ז"ל. באדיבות המשפחה.

סמל איתי עמר
בן 19, מכוכב יאיר-צור יגאל, שירת כלוחם בגדוד 601, עוצבת עקבות הברזל (401), נפל באסון הנמר"ה ברפיח.

סמל איתי עמר ז"ל. קרדיט: דובר צה"ל.

סמ״ר אור בלומוביץ
בלומוביץ ז"ל, בן 20, מפרדס חנה-כרכור, שירת כלוחם בגדוד 601, עוצבת עקבות הברזל (401), נפל באסון הנמר"ה ברפיח.

סמ"ר אור בלומוביץ ז"ל

סמ״ר עז ישעיה גרובר
גרובר ז"ל, בן 20, מטל מנשה, שירת כלוחם בגדוד 601, עוצבת עקבות הברזל (401), נפל באסון הנמר"ה ברפיח.

סמ"ר עז ישעיהו גרובר ז"ל.

סרן ווסים מחמוד
סרן ווסים מחמוד, בן 23, מבית ג׳ן, שירת כסגן מפקד פלוגה בגדוד ההנדסה 601. מחמוד ז"ל, ששמו הותר לפרסום כבר אמש (שבת), פיקד על הנמר"ה שבה שהו כלל הלוחמים ונפגע ככל הנראה ממטען. חבריו של מחמוד ז"ל סיפרו כי הוא היה צפוי להשתחרר היום משירות בצה"ל, וכי משפחתו כבר היתה ערוכה להכין לו אתה המסיבה.

עוד סיפרו כי סבו של סרן ווסים מחמוד ז"ל היה החלל הראשון בבית ג'ן. מחמוד ז"ל היה הצעיר מבין חמישה והותיר אחריו הורים ואחים. ב-1.4 כבר היה צריך לצאת לחופשה בת שלושה חודשים לפני תחילת הלימודים, אך הוא החליט להישאר בצבא במקום ולהילחם יחד עם חייליו.

ראש העדה הדרוזית, השייח' מופק טריף ספד לו: "ערב החג הקדוש לעדה הדרוזית, קיבלנו את הידיעה הקשה והכואבת על נפילת קצין צה"ל סרן ווסים מחמוד מבית ג'ן. העדה הדרוזית משלמת שוב ושוב מחיר כבד מאוד, כבד מנשוא, במלחמה. שוב אנו מגלים בשדה הקרב את השותפות והשוויון בנטל בשדה הקרב ובאובדן. שותפות זו וגם השוויון חייבים להיות גם בחיי היום יום, אך לא כך פני הדברים".

סרן ווסים מחמוד ז"ל. קרדיט: דובר צה"ל.

אסון הנמר"ה ברפיח

שמונה לוחמי צה"ל נפלו אתמול בפיצוץ הנמ"ר ההנדסי בו נסעו ברפיח, בסביבות השעה 5:00 בבוקר לאחר לילה ארוך של לחימה בו חיסלו כוחות ההנדסה וגבעתי עשרות מחבלים. הרכב המשוריין היה החמישי בשיירה של רכבים שנעו סמוך לציר פילדלפי, עד שכנראה עלה על מטען חבלה שיצר בערה בנמ"ר, שבעצמו נושא חומרי נפץ. הנמר"ה אמורה לשאת את חומרי הנפץ בצורה שתגן על הלוחמים גם במקרה של שריפה, ומצה"ל נמסר כי מתחקרים את האירוע.

נתניהו: "המחיר קורע לב, בע"ה יחד ננצח"

ראש הממשלה בנימין נתניהו פרסם התייחסות לאסון הנמר"ה אמש: "אזרחי ישראל, היום שילמנו מחיר קורע לב נוסף במלחמתנו הצודקת על הגנת המולדת. בצער עמוק, באבל כבד, אני מרכין ראש יחד עם כל אזרחי ישראל ומבכה את נפילתם של לוחמינו הגיבורים: סגן מפקד פלוגה בגדוד הנדסה, סרן ווסים מחמוד, וחיילים גיבורים נוספים ששמם טרם הותר לפרסום".

נתניהו הוסיף: אנחנו בעיצומה של מלחמה קשה מאוד. המלחמה מתנהלת בכמה חזיתות, כולל בחזית הבינלאומית. נכונים לנו עוד אתגרים רבים. דווקא בעת הזאת, אנו נדרשים לתעצומות הנפש שאצורות בעמנו, ושבזכותן גברנו על כל אויבינו. כך יהיה גם הפעם. "עת צרה היא ליעקב וממנה יוושע".

יחד נילחם, ובעזרת ה' – יחד ננצח".

הרצוג: "מחבקים בעצב ובדמע את המשפחות, מצדיעים לחבריהם במערכה"

נשיא המדינה יצחק הרצוג כתב: "הלב דואב על נפילת שמונה לוחמי הנדסה הבוקר בקרב בדרום רצועת עזה. אנו אבלים על האובדן הכבד, על הקרבת חייהם של מיטב בנינו ומחבקים בעצב ודמע את המשפחות האבלות ומצדיעים לחבריהם למערכה. יהי זכרם ברוך".

שתפו כתבה זו:

0 0 הצביעו
דירוג הכתבה
guest
0 תגובות
משוב מוטבע
הצג את כל התגובות
טוען עוד כתבות
דילוג לתוכן