ביקור פוטין בצפון קוריאה: צללים מעל חיזוק הקשרים

ביקורו של נשיא רוסיה ולדימיר פוטין בצפון קוריאה, הראשון מזה 24 שנים, מעורר חששות כבדים במערב. המפגש בין שני המנהיגים המבודדים, המתרחש על רקע המלחמה באוקראינה והסנקציות המערביות, מחזק את הקשרים האסטרטגיים בין המדינות ומעלה חשש מפני שיתוף פעולה צבאי ביניהן.

קרדיט: Kremlin.ru, ויקיפדיה

הביקור עורר ספקולציות רבות בנוגע למטרותיו. ייתכן שפוטין מבקש סיוע צבאי וכלכלי מצפון קוריאה, או לחלופין שתי המדינות מתכננות לחזק את שיתוף הפעולה בתחום האנרגיה.

אופן הגעתו של פוטין לפיונגיאנג, תוך שימוש בשלושה מטוסי איליושין זהים, מעיד על מידת החשש הגבוהה בסביבתו מפני ניסיון התנקשות. דובר הקרמלין, דמיטרי פסקוב, התייחס לדברים ואמר כי הרוסים בטוחים באבטחת הטיסה, כאשר המטוסים, כולם מייצור רוסי, "אמינים מאוד" לדבריו. דברים אלה מעוררים ספק קל וייתכן כי רוסיה סובלת ממחסור בחלקי חילוף בעקבות הסנקציות הבין-לאומיות.

בנוסף, נשיא רוסיה לא הגיע לצפון קוריאה ישירות ממוסקבה, אלא עצר בדרך בתערוכת הנשק ביקוצק, אשר ממוקמת במזרח רוסיה, איזור קרוב יותר למדינת צפון קוריאה.

עם זאת, לצד החששות בעולם המערבי, הביקור גם הדגיש את האינטרסים המשותפים של רוסיה וצפון קוריאה. נזכיר כי שתי המדינות סובלות תחת סנקציות בינלאומיות ומבקשות לחזק את קשריהן הכלכליים והביטחוניים שלהן. ייתכן שהביקור נועד לקדם שיתוף פעולה בתחומים כמו אנרגיה, סחר וטכנולוגיה צבאית.

שתפו כתבה זו:

0 0 הצביעו
דירוג הכתבה
guest
0 תגובות
משוב מוטבע
הצג את כל התגובות
טוען עוד כתבות
דילוג לתוכן