ביידן: "עומדים לצד ישראל במאמציה לחסל את סינוואר" | נחשף מידע חדש על המבצע לשחרור גופות החטופים

הנשיא ביידן בנאום תמיכה בישראל לרגל "יום המורשת היהודית בבית הלבן", מבצע משותף של חיל האוויר וחיל היום ליירוט כטב"מים מעיראק, ועוד פרטים על איתור גופות החטופים

נשיא ארה"ב ג'ו ביידן ערך אמש (שני) אירוע קבלת פנים בבית הלבן לציון חודש המורשת היהודית, בהשתתפות בכירים יהודים ויחד עם הוריו של החטוף הירש גולדברג פולין שאיתם נפגש הנשיא לאחר נאומו.

ביידן ציין לשבח את היהודים הרבים שהגיעו למשרות בכירות בממשל, צבא ומשפט בארה"ב, ואמר כי הוא יודע שתקופה זו קשה עבור העם היהודי  "הטראומה של 7 באוקטובר, היום הקטלני ביותר שעבר העם היהודי מאז השואה – עדיין טרייה". ביידן התייחס לחטוף הירש גודלברג פולין והבטיח: "אני מתכוון לזה, לא אנוח עד שהוא ישוב הביתה".

בנוסף התייחס הנשיא לבקשת התובע בבית הדין הפלילי בהאג הוציא צוי מעצר לראש ממשלת ישראל נתניהו, שר הביטחון גלנט, לצד סינוואר ודף, מנהיגי ארגון הטרור חמאס, והבהיר כי אין לערוך השוואה בין ישראל והחמאס: "מה שישראל עושה בעזה הוא לא רצח עם. אנחנו עומדים לצדה במאמצים לחיסול יחיא סינוואר ושאר הקצבים מחמאס".

כמו כן בשעה 23:35 עדכן צה"ל כי חיל האוויר יירט כטב"ם שהגיע מכיוון סוריה, ספינות טילים של חיל הים מסוג סער 4.5 יירטו שני כטב"מים באזור אילת. המיליציות הפרו-איראניות בעיראק קיבלו אחריות על השיגורים

מוקדם יותר אמש הודיע דובר צה"ל כי בדיון איוש שהתקיים היום בראשות הרמטכ"ל רב-אלוף הרצי הלוי ובאישור שר הביטחון יואב גלנט הוחלט על המינויים הבאים: תת-אלוף ישראל שומר ימונה לראש חטיבת המבצעים, ותת-אלוף דן נוימן ימונה למפקד המכללה הבין-זרועית לפיקוד ומטה.

בנוסף, צה"ל חשף כי גופות ארבעת החטופים שחולצו בשבוע שעבר, אותרו במבצע לילי של צה"ל והשב"כ לאחר מאמץ מודיעיני ואיסופי שנוהל בשירות הביטחון הכללי ובמפקדת השבויים והנעדרים שבאגף המודיעין יחד עם שאר היחידות בצה"ל. עוד נמסר כי "המאמץ נמשך כמה חודשים וכלל איסוף מודיעיני וניתוח אינדיקציות מודיעיניות לכדי תמונה אחת".

הבוקר הותר לפרסום כי לוחם במילואים מגדוד רותם שבחטיבת גבעתי נפצע קשה אמש בקרב בדרום רצועת עזה. בנוסף, חייל במילואים באגד לוגיסטי 8237, נפצע אף הוא קשה אתמול בקרב בדרום הרצועה. הלוחמים פונו לקבלת טיפול רפואי בבית חולים ומשפחותיהם עודכנו. אנו מאחלים להם רפואה שלמה ובתקווה להתעורר לבקרים שלווים יותר.

שתפו כתבה זו:

0 0 הצביעו
דירוג הכתבה
guest
0 תגובות
משוב מוטבע
הצג את כל התגובות
טוען עוד כתבות
דילוג לתוכן