למעלה ממיליארד דולר: ביידן מקדם משלוח נרחב של נשק לישראל

לאחר עיכוב משלוחי נשק ולחץ אמריקאי למנוע מבצע צבאי ברפיח; חבילת סיוע נדיבה משקפת שינוי במדיניות

הרצוג וביידן. דוברות בית הנשיא

העיכובים במשלוחי הנשק לישראל וניסיונות ארצות הברית להגביל את פעילות צה"ל ברפיח עוררו חשש לגבי יציבות יחסי ישראל-ארה"ב. אולם, היום (רביעי) פורסם בוול סטריט ג'ורנל כי בצל העיכובים הקודמים, ממשל ביידן הודיע ​​לקונגרס אמש על קידום משלוח נשק נרחב בשווי של יותר ממיליארד דולר.

מהפרסום עולה כי חבילת הסיוע הנדיבה, שטרם זכתה לאישור רשמי, תכלול פגזים לטנק בשווי של כ-700 מיליון דולר, כלי רכב טקטיים בשווי של כ-חצי מיליון דולר ופצצות מרגמה בשווי של כ-60 מיליון דולר.

ב"וול סטריט ג'ורנל" מציינים כי גורמים בממשל האמריקאי סבורים שמדובר בצעד שנועד "למנוע את העמקת הקרע מול ראש הממשלה בנימין נתניהו", לאחר שהממשל האמריקאי ניסה ללחוץ על ישראל להימנע מהרחבת המלחמה בעזה.

שינוי מדיניות זה מגיע לאחר הביקורות כלפי ניסיונות האמריקאים לעצור את התרחבות המבצע ברפיח. שר ההגנה האמריקאי לויד אוסטין אישר כי משלוח הנשק הקודם הוקפא כדי למנוע את הרחבת המלחמה, והדגיש כי על ישראל מוטלת אחריות ביחס לאוכלוסייה באזורי הלחימה ברפיח ובסביבתה. בתחילת השבוע דווח בוושינגטון פוסט כי ממשל ביידן הציע לישראל מודיעין איכותי לגבי מיקומי בכירי חמאס ומנהרות טרור שטרם נחשפו, בתמורה להימנעות ממבצע נרחב ברפיח.

לצד זאת, צוין כי הערכות האמריקאים הן שלמדינת ישראל יש מודיעין מדויק יותר משלהם.

משלוח הנשק הזה מהווה אות לשינוי במדיניות האמריקאית כלפי ישראל, לאחר הביקורת שנמתחה על צעדי הממשל. מחווה זאת מצטרפת לאיגרת ששלח לרגל יום העצמאות נשיא ארה"ב ביידן לנשיא מדינת ישראל הרצוג, בה נכתב כי "המחויבות של ארצות הברית לביטחונה של ישראל איתנה. קריטי שהמדינות שלנו יעבדו יחד כדי להגביר את הביטחון והשלום עבור ישראל והאזור כולו".

שתפו כתבה זו:

0 0 הצביעו
דירוג הכתבה
guest
0 תגובות
משוב מוטבע
הצג את כל התגובות
טוען עוד כתבות
דילוג לתוכן