ביידן מול טראמפ: סערה לאחר העימות הטלוויזיוני הדרמטי

בעימות הטלוויזיוני שנערך אמש (חמישי) בין טראמפ לביידן, נראה הנשיא הנוכחי עייף וגרם לתהיות גם בקרב תומכיו האדוקים אודות הכשירות שלו לכהן כנשיא.

קרדיט: טראמפ, יונתן סינדל / פלאש 90. ביידן, ויקפדיה

בעימות הטלווויזיוני שנערך אמש (חמישי) ביידן נראה עייף, היה צרוד, גמגם ומלמל, ובאופן כללי שידר חוסר יציבות שלא הצליחה להרגיע את החששות לגבי גילו ותפקודו הקוגנטיבי. טראמפ לעומת זאת הפגין ביטחון רב, חדות רהיטות ושליטה במסרים.

סקרים שנערכו לאחר העימות הראו שטראמפ ניצח בגדול. סקר של CNN מצא ש-67% מהצופים סברו שטראמפ ניצח בעימות, לעומת 33% בלבד שבחרו בביידן. על השאלה "האם אתה סומך על המועמד להוביל את המדינה", רק 14% "בטוחים מאוד" שביידן מסוגל. 29% סומכים עליו באופן חלקי להנהיג את המדינה ו-57% לא סומכים עליו כלל. אצל טראמפ הנתונים היו טובים יותר – 36% "בטוחים מאוד" שהוא מסוגל, 20% באופן חלקי ו-44% לא סומכים עליו כלל.

על פי דיווחים בארה"ב במפלגה הדמוקרטית מדברים על האפשרות להחליף את הנשיא ביידן כמועמד הדמוקרטי בבחירות. בניו יורק טיימס נכתב שגם דמוקרטים שעד כה הגנו על הנשיא כנגד כל מי שיצא נגדו, משמיעים הבוקר (שישי) קולות אחרים לגמרי.

העימות התנהל באווירה מתוחה, כאשר שני המועמדים תקפו זה את זה באופן אישי. ביידן כינה את טראמפ "שקרן" ו"לוזר", בעוד שטראמפ לעג לגילו ולכשרו הקוגניטיבי של ביידן, וכינה אותו "פלסטיני רע".

טראמפ תקף את ביידן בנושאים רבים, כולל הכלכלה, המדיניות החוץ, ההגירה וסוגיית ההפלות. טראמפ האשים את ביידן באינפלציה הגוברת ובנסיגה הכושלת מאפגניסטן.

ביידן ניסה להגן על הישגיו, אך התקשה לעמוד מול התקפותיו של טראמפ. הוא הדגיש את ההתאוששות הכלכלית תחת כהונתו, את השקעותיו בתשתיות ואת מאמציו להילחם בשינויי האקלים.

ביידן עצמו דחה את הקריאות לפרוש, לאחר העימות שהדגיש את הפערים הגדולים בין שני המועמדים. מצד אחד, העימות מעלה לכאורה את סיכויו של טראמפ לזכות בבחירות, ומצד שני, במקרה שהקולות במחנה הדמוקרטי הקוראים להחלפתו של ביידן יצליחו בכך, עלול להיבחר במקומו מועמד כשיר יותר שעלול להביס את טראמפ בבחירות לנשיאות. יש לציין כי אפשרות זאת כרגע אינה ריאלית, משום שלא ניתן להחליף את המועמד לנשיאות ללא הסכמתו.

שתפו כתבה זו:

0 0 הצביעו
דירוג הכתבה
guest
0 תגובות
משוב מוטבע
הצג את כל התגובות
טוען עוד כתבות
דילוג לתוכן