ביום לאחר חיסול בכיר חיזבאללה: עשרות שיגורי רקטות וכטב"מים

ארגון הטרור משיב בירי אינטיסיבי לאחר חיסול מחמד נאצר, מפקד יחידת 'עזיז', ומסתכן בדחיפת ישראל מעבר לקצה למלחמה כוללת שעשויה להמיט אסון על דרום לבנון ו'ציר ההתנגדות' כולו.

תקיפה ישראלית בלבנון. צילום: אייל מרגולין / פלאש 90.

עשרות התראות נשמעו בשעה האחרונה ברחבי הצפון בשורת יישובים באצבע הגליל ובגולן עקב שיגור רקטות וכטב"מים מלבנון.

האזעקות הופעלו ביישובים שניר, דפנה, הגושרים, שאר ישוב, רג'ר, קיבוץ דן, נאות מרדכי, שדה נחמיה, כפר בלום, כפר סאלד, גונן, עמיר, שמיר, גונן ולהבות הבשן שבאצבע הגליל וביישובים עין קנייא, מג'דל שמס, נמרוד, נווה אטי"ב, מסעדה, שעל וקלע שבצפון הגולן.

כמו כן אזעקה המתריעה על ירי רקטות וטילים הופעלה בעכו ועין המפרץ. במקביל, אזעקות המתריעות על חשש לחדירת כלי טיס עוין הופעלה ביישובים עברון, מזרעה, שבי ציון, רגבה ולוחמי הגטאות.

המטח המשולב, בו נרשמו פגיעות ישירות, מגיע על רקע הדיווח אתמול (רביעי) מטעם דובר צה"ל על חיסולו של מחמד נעמה נאצר, מפקד יחידת ׳עזיז׳ בארגון הטרור חיזבאללה, האחראית על ירי ממרחב דרום-מערב לבנון לעבר שטח מדינת ישראל.

צה"ל מאשר רשמית: חוסל מחמד נאצר, מפקד יחידת 'עזיז' בחיזבאללה

בהתאם לכך מסר מקור בחיזבאללה לרשת "אל-ג'זירה": "התקיפות כעת הן המשך לתגובה על חיסול מוחמד נעמה נאסר. שיגרנו יותר מ-20 כטב"מים למוצבים ישראלים רבים בגליל ויותר מ-200 רקטות מסוגים שונים לעבר מוצבים ישראלים בגליל והגולן".

נאסר שימש בתפקידו משנת 2016 והוביל את ירי הנ"ט והרקטות מדרום-מערב לבנון לעבר עורף מדינת ישראל וכוחות צה"ל. כמו כן, הכווין מתווי טרור רבים לעבר ישראל לאורך המלחמה ולפני כן, וביצע תפקידים מרכזיים בחיזבאללה.

נאסר, שאף הוא כונה בצורה חריגה "המפקד שהיד", באופן המלמד על חשיבותו, היה מקבילו של טאלב סמי עבדאללה, מפקד יחידת ׳נצר׳, שחוסל לפני כחודש. שניהם היו מבעלי התפקידים המרכזיים של חיזבאללה בגזרת דרום לבנון.

החיסול של בכיר החיזבאללה הוא עוד הישג טקטי מרשים של צה"ל, ומצטרף לעוד 360 מחבלים שחיסל צה"ל, לפי דיווחי ארגון הטרור, מתחילת המלחמה, כאשר המספרים האמיתיים כנראה גבוהים עוד יותר.

מפקד חיל האוויר בטקס: "חמאס יוכרע בקרוב. למול חיזבאללה בצפון אנו מוכנים"

כמו כן מוסיף חיל האוויר להלום בתשתיות הצבאיות של הארגון ולהשמיד על פי ההערכות, בין 1,500-3,000 מבנים בדרום לבנון, כך שנוצר אזור חיץ בן כ-5 קילומטר שמטרתו להרחיק את ארגון הטרור השיעי מהגבול עם ישראל.

 

איומים ומציאות: טהרן, חיזבאללה וישראל

שתפו כתבה זו:

0 0 הצביעו
דירוג הכתבה
guest
0 תגובות
משוב מוטבע
הצג את כל התגובות
טוען עוד כתבות
דילוג לתוכן