בחירות הוגנות: נתנאל אלפסי ניצח בהצבעה החוזרת לראשות מועצת מגדל

אלפסי התמודד מול יריבו רוברט קנדי אמרוסי, שבבחירות הראשונות לראשות המועצה השני ניצח בשל טעות בפתקי ההצבעה.

קרדיט: Tiviet, ויקיפדיה

נתנאל אלפסי, ראש המועצה המכהן במושבת מגדל, ניצח אתמול (יום שלישי) בבחירות החוזרות לראשות המועצה. אלפסי זכה בפער של מאה קולות מול יריבו רוברט קנדי אמרוסי, לאחר שבבחירות המקומיות בפברואר האחרון הפסיד לאמרוסי בפער צר של שלושה קולות בלבד בשל טעות בכתיבת שמו על פתקי ההצבעה.

ההכרעה להיערך בחירות חוזרות התקבלה בתחילת החודש על ידי בית המשפט העליון במושבה הסמוכה לטבריה, בעקבות הדרמה שהתרחשה בפברואר סמוך לפרסום תוצאות הבחירות המקומיות. אז, לאחר ספירת הקולות עלה כי אמרוסי קיבל 598 קולות ואלפסי 601 קולות – פער של שלושה קולות בלבד.

עם זאת, התברר שבמהלך הספירה נמצאו שלושה פתקים עם הכיתוב "רוברט אמרוסי" בכתב יד, שחבר ועדת קלפי מטעם אלפסי ביקש לפסלם. יו"ר הוועדה ושני חברים אחרים התנגדו בטענה שהשם הפרטי והמשפחה ברורים. מנהלת הבחירות סיגל בן עוז פסלה את הפתקים בשל היעדר שם האמצעי "קנדי", וקיבלה גיבוי ממנהל הבחירות האזורי.

שופטי בית המשפט העליון המליצו לאלפסי למשוך את הערעור שלו על החלטת בית המשפט המחוזי בנצרת לקיים בחירות חוזרות, וכך אכן אירע והבחירות התקיימו מחדש.

לפני מספר שבועות, בעקבות הכרעת בית המשפט העליון לקיים בחירות חוזרות, הביע רוברט קנדי אמרוסי שמחה על התוצאה וציין כי לא היה לו ספק שזו תהיה ההכרעה. "בסופו של דבר, לא בית משפט אמור להכריע בבחירות, אלא התושבים," אמר אמרוסי, ובטח כי בבחירות החוזרות המצב יתבהר בצורה ברורה יותר. הערב, כפי שצוין, התושבים אכן הכריעו – ושוב לטובת נתנאל אלפסי.

שמו המלא של אמרוסי, רוברט קנדי אמרוסי, מבוסס על הסנאטור רוברט קנדי, התובע הכללי לשעבר של ארצות הברית ואחיו של הנשיא ג'ון קנדי, שנרצח במהלך מסע הבחירות שלו בלוס אנג'לס ב-1968. כפי שסיפר אמרוסי, הוא נולד ב-8 ביוני 1968, וקיבל את שמו על שם קנדי מדודו שחי בארצות הברית, ככבוד לזכרו של הסנאטור שנרצח.

השם המיוחד הזה אף סייע לאמרוסי לקבל ויזה לארצות הברית בקלות רבה, כשבשדה התעופה קנדי בניו יורק חייכו אליו ומלמלו מילות כבוד. למרות זאת, אמרוסי מציין כי בפועל, רק מעטים מכירים את שמו המלא והסיפור שמאחוריו.

שתפו כתבה זו:

0 0 הצביעו
דירוג הכתבה
guest
0 תגובות
משוב מוטבע
הצג את כל התגובות
טוען עוד כתבות
דילוג לתוכן