בדמייך חיי: ברית לבנו השלישי של הרב נערן אשחר ז"ל שנפל בצפון

שמו של התינוק, בנם של הרב נערן ז"ל וצוף אשחר – שחר שמעון. הברית המרגשת התקיימה במאהל הגבורה בירושלים.

רס"ל הרב נערן אשחר, נהרג בפעילות מבצעית בגזרת הצפון בחודש הראשון למלחמת חרבות ברזל. באירוע הקשה נהרג גם רס"ל (במיל') ינון פליישמן הי"ד מירושלים.

הרב אשחר (32) שימש כר"מ בישיבת ההסדר "הבקעה" שביישוב שדמות מחולה. כארבעה חודשים לפני פרוץ המלחמה הוא תרם כליה לאדם שלא הכיר ובכך הציל חיים. עם תחילת המלחמה, הוא ביקש להתגייס למילואים אך נדחה בשל הניתוח שעבר. לאחר מאבק, צה"ל הסכים לו להתגייס, למרות שלא היה חייב כלל.

הרב אשחר הותיר אחריו אישה בהריון ושני ילדים. לאחר מותו, אבריו נתרמו ל4 אנשים נוספים שקיבלו את חייהם במתנה בזכותו.

היום התקיים טקס הברית של בנו השלישי. כשנולד, אלמנתו צוף פרסמה: "וָאֹמַר לָךְ בְּדָמַיִךְ חֲיִי. בשבח והודיה לקב"ה שמחים לבשר על הולדת הבן, בן לצוף ולנערן הי"ד עם ישראל חי!!!".

הברית התקיימה במאהל הגבורה בירושלים שאותו הקימו משפחות שכולות לפני למעלה מארבעה שבועות סמוך למשרד ראש הממשלה. במעמד הברית נכחו יותר מ 1,000 אנשים, שאת הדמעות לא הצליחו לעצור.

סבו של התינוק, אביו של אשחר ז"ל ברך את הברכות וקרא לו את שמו – שחר שמעון אשחר, שם שצוף, אלמנתו של הרב נערן ז"ל בחרה.

הרב אשחר היה גם מוזיקאי מחונן, ששר, כתב שירה, הלחין ניגונים ועיבד אותם. לנערן היה חלום לבנות לתלמידים בישיבה חדר מוזיקה. לאחר נפילתו, החליטה המשפחה להנציח אותו ולהגשים לו את החלום שהתחיל לרקום: לבנות מרכז רוחני שישמש לא רק את הישיבה, אלא את הקהילה כולה וכל מי שירצה. "הרצון הוא שבמרחב זה נוכל להמשיך את האור שלו", אמרה צוף אלמנתו.

שתפו כתבה זו:

0 0 הצביעו
דירוג הכתבה
guest
0 תגובות
משוב מוטבע
הצג את כל התגובות
טוען עוד כתבות
דילוג לתוכן